Με εξάρα έκανε φιέστα μέσα σε αποθέωση η Τύλισος την Ομόνοια (6-1)

Όλα είναι έτοιμα για τον τελευταίο αγώνα της σεζόν για την Τύλισο που υποδέχεται στην έδρα της την Ομόνοια Καλλιθέας και συγχρόνως να ακολουθήσει η γιορτή για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Α1 κατηγορία της ΕΠΣΗ.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Με μιά επιβλητική εμφάνιση και μεγάλη νίκη με 6-1 επί της Ομόνοιας έκανε την φιέστα τίτλου η Τύλισος.

Η ΕΠΣΗ έκανε την απονομή του κυπέλλου μέσα σε αποθέωση από τους φιλάθλους και παρουσία πολλών προσωπικοτήτων και επισήμων που τίμησαν την ομάδα .

Στο 7' ο Παγκαλάκης από πολύ μακριά και πλάγια εδοκίμασε σέντρα σουτ ο τερματοφύλακας αιφνιδιάστηκε η μπάλα στα δίχτυα και 1-0.

Στο 19 ο Βαγκέλι συνδιάστηκε με τον Μανιούδη σούταρε με την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι.

Στο 21' δυνατό συρτό σουτ του Αμαραντίδη ελάχιστα η μπάλα άουτ.

Στο 28' έξοχη κίνηση και συρτό σούτ του Μιχελουδάκη ξυστά άουτ ενώ στο επόμενο λεπτό ο ίδιος μόνος από κοντά σούταρε στα ύψη.

Αφού η Τύλισος δεν σκόραρε η Ομόνοια την τιμώρησε αφού ο Χριστοδουλάκης με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1.

Στο 44' ο Παγκαλάκης με εκπληκτική ενέργεια και φαλτσαριστό σούτ από πλάγια θέση η μπάλα πήγε δοκάρι και μέσα γράφοντας το 2-1 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Στο 47' σουτ του Μιχελουδάκη ο τερματοφύλακας έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 54' από λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας ο Βαγκέλι με άψογο πλασέ έγραψε το 3-1.

Στο 55' σουτ του Παγκαλάκη στο δοκάρι και στην επαναφορά από κοντά ο Μιχελουδάκης έστειλε τη μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

Στο 58' από ασίστ του Βαγκέλι ο Μιχελουδάκης έκανε το 4-1.

Στο 73' σε χέρι αμυντικού δόθηκε πέναλτι το εκτέλεσε ο Αργυρούδης και έγραψε το 5-1.

Στο 85' από πάσα του Μανιούδη ο Ξυλούρης σε κενό τέρμα έγραψε το 6-1.

Πανηγήρια από τους παίκτες και τον προπονητή για την δίκαιη νίκη και την πανάξια κατάκτηση του πρωταθλήματος !!!

Τύλισος: Τσαχάκης,Παπάζογλου,Ευρυπίδου,Αργυρούδης,Σαμαριτάκης,Παγκαλάκης, Βανγκέλι,Μάτσα,Αμαραντίδης,Μανιούδης,Μιχελουδάκης

Ομόνοια: Καλογεράκης,Γούρλας,Σαριδάκης,Μπαφάκης,Δασκαλάκης,Παπαδάκης, Χριστοδουλάκης,Λουλάκης,Καραδάκης,Μπαντούνας,Φραγκιαδάκης