Φιλική ισοπαλία 2-2 ο ΟΦΗ με τον Ατρόμητο

Οι Ατρόμητος και ΟΦΗ έμειναν στο 2-2, σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση η οποία διεξήχθη στην Κηφισιά, λόγω έργων στο γήπεδο του Περιστερίου.

Η ομάδα του Κρις Κόλμαν ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, με εκείνη του Βάλντας Νταμπράουσκας να ανεβαίνει στο δεύτερο. Ο Γιουμπιτάνα μόλις στο 13ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο σουτ, με τον Ρομπάιγ δυο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 για τον Ατρόμητο.

Ο Μπιφουμά στο 41ο λεπτό μείωσε σε 2-1, με τον Νέιρα στο 81' να διαμορφώνει το τελικό 2-2 με πλασεδάρα! Κάπως έτσι, οι δυο προπονητές έβγαλαν τα συμπεράσματά τους, ενόψει της έναρξης της νέας σεζόν.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Βέργος, Ρομπάιγ

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Λαμπρόπουλος, Πασαλίδης, Λάρσον, Αμπάντα, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Τοράλ, Ριέρα, Μπιφουμά, Φελίοε