Ο Αλμυρός επιβλήθηκε του ΑΟΤ 2-1 σε φιλικό παιγνίδι

Ο Αλμυρός άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στη φιλική νίκη επί του δραστήριου ΑΟΤ με 2-1.

Η ομάδα του Μανώλη Σουτζή είχε αρκετά καλή επιθετική ανάπτυξη, έφτιαξε ευκαιρίες αλλά αμυντικά είχε κάποια προβλήματα που εδωσαν την ευκαιρία στο Τυμπάκι να δημιουργήσει και να φτιάξει κλασικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Χαιντίνι.

Απο τον Αλμυρό κορυφαίοι ήταν ο Βουιδάσκης ο Νικολακάκης και ο Πιερτζακόμι ενώ στο δεύτερο ημίχρονο άρεσαν ο Εγκουέμ ο Πακιουφάκης και ο Παρασκάκης που δοκιμάστηκε δεξιό μπακ και πήγε καλά.

Ο ΑΟΤ άνοιξε το σκορ στο 17΄ με άψογο πέλασέ του Παπανδρέου απο πάσα του Μεϊρέλες για να ισοφαρίσει στο 20΄ ο Νικολακάκης απο φοβερή μεταβίβαση του Χαντί.

Στο 64΄ ο Τουργαίδης απο πάσα του Βακράκου με θαυμάσιο σουτ έγραψε το τελικό 2-1.

ΑΛΜΥΡΟΣ: Γκόγκος Καργιωτάκης Πατινιώτης Τζαγκαράκης Παπαδομιχελάκης Βουιδάσκης Νικολακάκης Κοιλιάρας Χαντι Καστελλιανάκης Πιερτζακόμι

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Χανιωτάκης Κουτάντος Γιαλούσης Κοντογιάννης Εγκουέμ Βακράκος Τουργαίδης Κοκολογιανάκης Πακιουφάκης

ΑΟΤ. Βλαχάκης Σαβουιδάκης Δουλγεράκης Γερακιός Στεφανάκης Μεϊρέλες Παπανδρέου Μεταξάκης Περογαμβράκης Χαϊντίνι Λούσι

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Γιαννικάκης Φραγκιαδουλάκης Παραθύρας Σμαραγδάκης Καδιανάκης Τζωρτζακάκης Τσακιράκης Τζωρτζάκης