Άρεσε ο Αλμυρός στο φιλικό 2-1 επι του ΠΟΑ στο Ατσαλένιο

Ο ΠΟΑ υποδέχτηκε τον Αλμυρό σε μια δυνατή φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Ατσαλένιου .

Εντυπωσιακός ήταν ο Αλμυρός στο φιλικό με τον ΠΟΑ στο Ατσαλένιο που νίκησε με 2-1.

Αν εξαιρέσουμε τα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα στο ξεκίνημα και άλλα πέντε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου που ο ΠΟΑ ήταν πιο δραστήριος , σε όλη την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα ο Αλμυρός ήταν καλύτερος δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε κυρίως με τον Λεόν να πετύχει περισσότερα γκολ.

Ο Μανώλης Σουτζής δοκίμασε τον Κοντογιάννη δεξί μπακ και τα πήγε πολύ καλά.

Κορυφαίοι από τον Αλμυρό ήταν οι Λεόν,Ενγκουέμ,Χαντί,Παπαδομιχελάκης,Ρέγες,Τουργαίδης χωρίς να υστερήσει κανείς.

Το σκορ άνοιξε στο 68' ο ΠΟΑ όταν από σέντρα του Νάτου ο Κεραλάκης από κοντά έγραψε το 1-0.

Στο 70' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έγινε το 1-1 για τον Αλμυρό και στο 78 από πάσα του Κουτάντου,ο Τουργαϊδης με άψογο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

ΠΟΑ: Καβουσάκης, Χατζηανδρέου, Χαρίτος, Κασσωτάκης, Γωνιανάκης, Ψαρράς, Ικεότσα, Σφυρογιαννάκης, Βοργιάς, Καιμακαμούδης, Νύκταρης

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Κοντογιάννης, Πατηνιώτης, Γιαλούσης, Παπαδομιχελάκης, Βουιδάσκης, Εγκουεμ, Νικολακάκης, Λεόν, Χαντί, Βακράκος

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν από τον Αλμυρό και οι Καριωτάκης, Ξενοκτιστάκης, Τζαγκαράκης, Κουτάντος, Κοιλιάρας, Παρασκάκης, Καστελλιανάκης, Τουργαϊδης, Πακιουφάκης, Ρέγες,Κοκολογιαννάκης.