Έδειξε χαρακτήρα ο Αλμυρός νικώντας με ανατροπή εκτός έδρας με 1-2 τον Ελλοπιακό

Ο Αλμυρός κατάφερε να πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο ψυχολογίας στην έδρα του Ελλοπιακού, αφού κέρδισε με 2-1, με ηγέτη τον Καστελλιανάκη που πέτυχε τα δυο γκολ της ανατροπής  στην 4η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Το 1-0, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου, έγινε από την πλευρά των γηπεδούχων, με τον Ιγκμπινόμπα στο 8ο λεπτό.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν γυρίσουν το ματς στο δεύτερο 45λεπτο, με τα τέρματα του Καστελλιανάκη, στο 51′ και 58′ και να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη.

Ελλοπιακός: Κυριαζής, Γεωργίου, Ρουπακάς, Τσέλλος, Χατζηαντωνίου, Βιέννας, Ιγκμπινόμπα, Ρεσβάνης, Μεγάλος, Ριζάι, Σατζάκου.

Αλμυρός: Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Γιαλούσης, Παπαδομιχελάκης, Πατινιώτης, Κοιλιάρας, Κοντογιάννης, Πιερτζιάκομι, Ρέγιες, Χαντί, Καστελλιανάκης