Έμειναν στο 1-1 ΠΑΟΚ και Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης υποδέχτηκε τον ΠΑΟΚ στο πιο σημαντικό παιχνίδι της ημέρας στην Α1 ΕΠΣΗ.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι κέντρου με δύο πολύ οργανωμένες ομάδες τον Εργοτέλη και ΠΑΟΚ που ευτύχησε να προηγείται με τον Άκη Κουράκη  στο 5ο λεπτό του παιχνιδιού και με τον Τσαμαντιώτη να ισοφαρίζει στο 11' για το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ στο 60′ με τον Άκη Κουράκη έχασε μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ καθώς αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Ο ΠΑΟΚ ανέβασε όλη την ομάδα για να πετύχει το γκολ της νίκης  όμως τόσο ο Τζουβάρας στο 90′ όσο και ο Κουράκης στις καθυστερήσεις δεν κατάφεραν να το πετύχουν και το 1-1 να παραμένει το τελικό σκορ.

Εργοτέλης (Βασίλης Μπαστάκης): Μιράσι, Μαυροειδής, Τβαούρι, Φαϊτάκης, Πλατοκούκης, Κορνάρος, Παναγιωτάκης, Χότζα, Ντίσα, Κατσούρρι, Τσαμαντιώτης.

ΠΑΟΚ (Βασίλης Πλεσίτης): Σταυρακάκης, Σημαιάκης, Σηφάκης, Μανουσάκης, Κουράκης, Σταυρακάκης Ι., Λυδάκης, Σαριδάκης, Στρατάκης, Μαυροειδής, Σεραφειμίδης