Τετράσφαιρη η Δαμάστα με 4-0 επιβλήθηκε του Ποσειδώνα

Η Δαμάστα φιλοξένησε στην έδρα της τον Ποσειδώνα, όπου κατάφερε να τον κερδίσει με το εμφατικό 4-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να κάνουν το 1-0, όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με το τέρμα του Κόκκινου στο 30ο λεπτό.

Στο δεύτερο 45λεπτο, η Δαμάστα πέτυχε ακόμη τρία τέρματα, με σκόρερς τους Κατσαρό (48′), Ζερβάκη (55′) και Κόκκινο (66′), καταφέρνοντας έτσι να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, με εμφατικό τρόπο.

Δαμάστα: Χατζιδάκης, Αποστολάκης, Διακάκης, Μαυρογιαννάκης, Πεταλάκης, Φραγκούλης, Κατσαρός, Κόκκινος Ν., Σκουλάς, Ζερβάκης, Κόκκινος Γ.

Ποσειδώνας: Καρλής, Αποστολάκης, Κουρλετάκης, Λαμπράκης, Μαυράκης, Ντελάκης, Παπουτσιδάκης, Ματθαιάκης, Μόγια, Σαϊτάκης, Λαδομένος