Ακόμα σκοράρει το Άλογο σάρωσε 10-1 τον Δία

Το Άλογο Μαλεβιζίου υποδέχτηκε τον Δία για την 4η αγωνιστική στον 1ο Όμιλο στην Α2 ΕΠΣΗ.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τον αγώνα με τον Δια το Άλογο και συνέτριψε τον αντίπαλο του με το επιβλητικό 10-1.

Ο αγώνας δεν αξίζει ιδιαίτερης κριτικής αφού η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ήταν τεράστια.

Στο 2ο μόλις λεπτό το Άλογο Μαλεβιζίου κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Παρασύρης, απόκρουσε ο Μαστραντωνάκης, όμως στην επαναφορά ο Κάββαλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ στο δοκάρι και μέσα έγραψε το 1-0.

Άνοιγμα φωτογραφίας

Στο 14' το 2-0 έγινε από τον Γκιαουράκη μετά από πάσα ασίστ του Βραχασωτάκη.

Στο 30'  από κόρνερ που εκτέλεσε ο Τάκης Δίπλας ο Γκιαουράκης με κεφαλιά τριπλασιάζει τα τέρματα για το Άλογο.

Στο 35' ο Λεμονιάς μειώνει το σκορ σε 3-1 για τον Δια με σουτ έξω από την περιοχή.

Στο 43' από κακή συνεννόηση του αμυντικού το Δια με τον τερματοφύλακα ο Βραχασωτάκης πλάσαρε εύστοχα για το 4-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Άλογο είναι κυρίαρχο στο παιχνίδι και στο 51' ο Βραχασωτάκης έγραψε το 5-1 και ο ίδιος παίκτης στο 58' το 6-1.

Ο Γιαννακάκης στο 65΄ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 7-1.

Το Άλογο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 74' ο  Γιαννακάκης ανέβασε το σκορ στο 8-1.

Τρία λεπτά μετά ο Βραχασωτάκης έκανε το 9-1 και στο 84' ο Γκούφας το 10-1.

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός,Παρασύρης,Περάκης,Ζερβός,Χριστοδουλάκης,Δίπλας,Μανουσάκης, Νικηφόρος,Κάββαλος,Βραχασωτάκης,Γκιαουράκης

Δίας:  Μαστραντωνάκης,Μπορμπουδάκης,Μπλεμένος,Σηφάκης,Κοκοσάλης,Γούργουλας, Καναβάκης,Κατσίμπρης,Κιαγιαδάκης,Τσιριντάνης,Πατσαδάκης