Πέρασε με 0-1 από τα Κανάρια ο Άγιος Δημήτριος

Ο Άγιος Δημήτριος φιλοξενείται από τα Κανάρια για την 4η αγωνιστική στην Α2 ΕΠΣΗ για τον 2ο Όμιλο.

Σε ένα δυνατό και μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο με τον Άγιο Δημήτριο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τα Κανάρια να προσπαθούν με αντεπιθέσεις να δημιουργήσουν ρήγματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Στο 6ο λεπτό πρώτη καλή φάση για τον Άγιο Δημήτριο σε σουτ του Βιτσαξάκη ο μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 9ο λεπτό ένα σουτ του Τοψή η μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

Στο 26 ' ο Τσατσάκης δοκίμασε να αιφνιδιάσει τον Σταματάκη με σουτ από τα όρια της περιοχής η μπάλα πέρασε ξανά άουτ.

Ένα λεπτό αργότερα ο Ριντίνι πέρασε τέσσερις παίκτες βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα η μπάλα πέρασε παράλληλα της εστίας και κατέληξε άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες μπήκαν εξίσου δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας 2-3 καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ.

Ωστόσο ο Παπουτσιδάκης με όμορφο τελείωμα στο 75' άνοιξε το σκορ και έδωσε την πολύτιμη νίκη για την ομάδα του Αγίου Δημητρίου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα ο Άγιος Δημήτριος έδωσε χώρο στα Κανάρια που δεν έγιναν ιδιαίτερα απειλητικά και έτσι κράτησαν το πολύτιμο 0-1 για την ομάδα του Σταμάτη Τζιώτη  που ήταν και το τελικό σκορ.

Άγιος Δημήτριος: Γαλανάκης,Ριντίνι(68' Λουλεμέγια),Γερομαρκάκης,Στρατηγάκης,Σερλιδάκης,Παπουτσιδάκης, Μπελαδάκης(84'Φανιουδάκης),Βιτσαξάκης(84'Κατσαμάνης),Παπαδάκης,Αεράκης,Μάτσας,

Κανάρια:Σταματάκης,Κορνελάκης,Σερέτης(62'Ξυλούρης),Βρετάκης,Τοψής(74'Ντολάνι),Μαυρογιάννης, Τσατσάκης, Κουντούρης,Τοψής,Βγόντζας,Μαρντάρε(51'Πασπαράκης)