Σαρωτικός ο ΟΦΑΜ με 2-6 τις Ελπίδες Καρτερού

Ο ΟΦΑΜ φιλοξενείται από τις Ελπίδες Καρτερού για την 3η  αγωνιστική στην  Β1 ΕΠΣΗ .

Ο ΟΦΑΜ είχε την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφερε στο 5ο λεπτό με τον Μιχελακάκη να ανοίξει το σκορ με όμορφο τελείωμα.

Δέκα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Στιβακτάκη που με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για να γράψει το 0-2 για την ομάδα του Πέτρου Γιακουμάκη.

Στην συνέχεια οι Ελπίδες αντέδρασαν και με δυο γκολ του Αλεξανδρή στο 28' και το 30' έφεραν το ματς στα ίσια .

Στο β' μέρος ο ΟΦΑΜ μπήκε πιο σοβαρός και κατάφερε με τον Μιχελακάκη να κάνει το 2-3 στο 55΄ .

Επτά λεπτά αργότερα ο Στιβακτάκης βρήκε δίχτυα στο 62′ και ο Αναστασάκης στο 65' για να γράψει το 2-5 .

Στο 80ο λεπτό ο Αλεξάκης σημείωσε και έκτο τέρμα για τον ΟΦΑΜ διαμορφώνοντας το 2-6 που ήταν και  το τελικό σκορ.

Ελπίδες: Κουκάκης,Αλεξανδρής,Βασιλάκης,Δινόπουλος(46'Δραμουντάνης),Αλεξανδρής,Μύθης,Νικολακάκης|(13'Κρασανάκης),Ξυλούρης(80'Διαρμισανάκης),Χατζηπαναγιώτης,Λαζανάκης(65'Νάτος),Παπαδάκης

ΟΦΑΜ:Λιακάκης,Καλαιτζάκης(80'Παπαδάκης),Λιακάκης(80'Σαλούστρος),Κουρλετάκης,Μιχελακάκης,Λιοδακάκης(70'Ζωγραφάκης),Ξυλούρης,Παππάς(60'Γιαννόπουλος),Στιβακτάκης,Χαράπας,Αναστασάκης(70'Αλεξάκης)