Ξεμπούκωσε ο ΠΑΟΚ νίκησε με 4-2 τον Ανθεστίωνα

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τον Ανθεστίωνα για την 6η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Το καλύτερο φετινό του παιχνίδι έκανε ο  ΠΑΟΚ απέναντι στον Ανθεστίωνα τον οποίο νίκησε πολύ εύκολα στον Κρουσώνα με 4-2.

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ καλός σε όλη την διάρκεια του αγώνα και αν οι παίκτες του ήταν στοιχειωδώς εύστοχοι θα μπορούσαν να κερδίσουν με το διπλάσιο σκορ.

Στο 5ο λεπτό ο Σεραφειμίδης έγραψε το 1-0 για την ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 30' ο Ανθεστίωνας ισοφάρισε με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Κουτάντος .

Δύο λεπτά αργότερα ο Σηφάκης με κοντινό σουτ έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1.

Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο ήταν κυρίαρχος στο παιχνίδι και εκτός από τα δυο γκολ που πέτυχε έχασε πολλές ευκαιρίες με τους Λυδάκη, Σεραφιμείδη και Κουράκη ενώ στο 7ο λεπτό δεν δόθηκε πέναλτι σε καθαρή ανατροπή του Σεραφιμείδη.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει το απόλυτο έλεγχο και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 65΄ο Καφούσης με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 3-1 για να προσθέσει το όνομα του στους σκόρερ .

Δυο λεπτά αργότερα ο Άκης Κουράκης που και αυτός με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το  4-1.

Με τον Μπερνίκου ο Ανθεστίωνας στο 89' κατάφερε να μειώσει σε 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ : Koρνηλάκης,Σταυρακάκης,Μαυροειδής,Σαριδάκης,Σηφάκης,Καφούσης,Μανουσάκης,Σεραφιμείδης,Στρατάκης,Κουράκης,Στρατάκης

Ανθεστίωνας: Χαραλαμπάκης,Κόκας,Μαυρογιαννάκης,Νοικοκυράκης,Κουτάντος,Χότζα,Τρουλάκης,Χότζα,Μπερνίκου,Σαϊτάκης,Φωτόπουλος