Άνετη επικράτηση του ΟΦΑΜ με 7-0 την Γόρτυνα

Ο ΟΦΑΜ υποδέχτηκε την Γόρτυνα για την 4η αγωνιστική για την Β1 ΕΠΣΗ.

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Στιβακτάκη που πέτυχε τρια γκολ  και τον Κραουνάκη να βάζει άλλο ένα  και με το 4-0 να πηγαίνει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Η ομάδα του Πέτρου Γιακουμάκη είχε ένα εύκολο έργο απέναντι στην Γόρτυνα που δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό του ΟΦΑΜ, ο οποίος ακολουθώντας το πλάνο δεν άφησε την Γόρτυνα να του δημιουργήσει φάσεις και προβλήματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τον ΟΦΑΜ να έχει ευκαιρίες  οι οποίες καρποφόρησαν με τον Αναστασάκη στο 63' να γράφει το 5-0 και με την ομάδα της Αγίας Μαρίνας να παίρνει μια εύκολη  όπως φάνηκε νίκη.

Ενώ δύο τέρματα του Μηλάκη στο 75′ και το 82′ έκλεισαν το σκορ σε ακόμα ένα εντυπωσιακό τρίποντο για τον ΟΦΑΜ που συνεχίζει την βαθμολογική και αγωνιστική του άνοδο.

ΟΦΑΜ: Λιακάκης,Γιαννόπουλος,Κραουνάκης,Λιακάκης,Κουρλετάκης,Λιοδακάκης,Μιχελακάκης,Ξυλούρης,Παππάς,Στιβακτάκης,Αναστασάκης

Γόρτυνα: Φασουλάκης,Δασκαλάκης,Κουριδάκης,Μάλο,Μπράχο,Μάλο,Σούρλας,Μάρλο,Καραμπακάκης,Ξαγοραράκης,Νίκολι