Με Κλαπάκη και Ξεκαρδάκη ο Ζαρός συνέτριψε με 6-1 τους Νέους Αλμυρού

Οι Νέοι του Αλμυρού φιλοξένησαν τον Ζαρό για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο Όμιλο.

Με ηγέτη τον εκπληκτικό Γιώργο Κλαπάκη και εκτελεστή τον Ξεκαρδάκη ο Ζαρός έκανε επίδειξη δύναμης στο Γάζι και νίκησε τους Νέους Αλμυρού με 6-1.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ζαρός κυριάρχησε και προηγήθηκε με 3-0, πιο αναλυτικά στο 12' μετά από σέντρα του Κοτζαδάκη ο Νίκος Σαριδάκης έκανε το 1-0.

Στο 20' από μαγικη κάθετη πάσα του Κλαπάκη ο Ξεκαρδάκης έκανε το 2-0.
Στο 38'  νέα κάθετη πάσα  του Κλαπάκη ο Ξεκαρδάκης έκανε το χατ τρικ και συγχρόνως το 3-0 για την ομάδα του .
Στο δευτερο ημίχρονο με την είσοδο του Τσαγκαράκη οι γηπεδούχοι  ανέβασαν την απόδοση τους και μείωσαν σε 3-1 με γωνιακό σουτ του Τσαγκαρακη μετά από  πάσα του Βασιλακη.
Ο Ζαρος μετά το 60' ανάκτησε τον έλεγχο του αγωνα και πέτυχε τρία ακόμα γκολ.

Στο 61΄από καταπληκτική πάσα του Κλαπάκη ο Λυκούδη έκανε το 4-1 για τον Ζαρό.

Στο 70 ' και στο 75΄πάλι ο Κλαπάκης έβγαλε τετ α  τετ τον Ξεκαρδάκη που με δυο προσωπικά του γκολ έγραψε το τελικό 1-6 για τους φιλοξενούμενους.

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος,Γρινιεζάκης,Καλλιαρός,Μουρτζάκης,Περγαντής,Ρεμυδιανάκης,Βασιλάκης,Μαυρογιάννης,Στρατάκης,Παπαδάκης,Φαραζάκης

Ζαρός: Φιλιουδάκης(80'Ρωμανάκης),Αλμπαντάκης(80'Σαριδάκης),Λεμονάκης,Αλπαντάκης,Σαριδάκης,Γιατρομανωλάκης(70' Χαραλαμπάκης),Κλαπάκης,Κοτζαδάκης,Λυκούδης,Ξεκαρδάκης,Σαριδάκης Ν.(70'Ζωγραφάκης)