"Πεντάσφαιρος" ο ΠΑΟΚ 0-5 εκτός έδρας με την Μινωική

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενήθηκε από την Μινωική για την 8η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Ο ΠΑΟΚ μετά την εντός έδρας ήττα από την Δαμάστα έπρεπε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μινωικής και να επιστρέψει ξανά στις νίκες .

Το πρώτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες μπήκαν μουδιασμένες με τον Κουράκη να κάνει τις δυο πρώτες πρώτες προσπάθειες για γκολ για τους φιλοξενούμενους χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Από την άλλη η Μινωική προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να δημιουργήσει καταστάσεις στην άμυνα του ΠΑΟΚ.

Στο 28' η Μινωική σε μια αντεπίθεση της έβγαλε σε θέση βολής τον Ρουμελιώτη που αστόχησε .

Στο 38'  ήρθε το γκολ για τον ΠΑΟΚ όταν μετά από μια σέντρα από δεξιά ο Αμπατζής βγήκε να πιάσει την μπάλα που του έφυγε από τα χέρια στρώθηκε στον Μανουσάκη που με ψύχραιμο ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ.

Δυο λεπτά αργότερα ο Κουράκης σε εκτέλεση φάουλ από το ύψος αριστερά της περιοχής έστειλε την μπάλα στην αριστερή συμβολή των δοκαριών .

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καταιγιστικό για τον ΠΑΟΚ που ανέβασε στροφές και με δυο τέρματα έκαστος από τον Λυδάκη και από τον Άκη Κουράκη κέρδισε άνετα την Μινωική που στο δεύτερο μέρος έμεινε από δυνάμεις παρά την φιλότιμη προσπάθεια που έκανε.

Μινωική : Αμπατζής,Καρανικολάου,Καραντινάκης,Σταυρακάκης,Καστελλιανάκης,Κυριακάκης,Μαγάκης,Ρουμελιώτης,Σταυρουλάκης,Κλίνης,Κουρουγκιαβούρης

ΠΑΟΚ: Σταυρακάκης,Βαρδής,Σαριδάκης,Σηφάκης,Καφούσης,Μανουσάκης,Σεραφιμείδης,Στρατάκης,Κουράκης,Λυδάκης,Σταυρακάκης