Φοβερή η Τύλισος διέλυσε με 5-0 τον Ποσειδώνα

Η Τύλισος υποδέχτηκε τον Ποσειδώνα για την 8η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Αποδίδοντας φανταστικό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο η Τύλισος συνέτριψε με 5-0 τον Ποσειδώνα στο γήπεδο της.

Η Τύλισος κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας φανταστικά κα το 4-0 τα λέει όλα,στο 14' η Τύλισος ανοίγει το σκορ με τον Μανιούδη με φανταστικό σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 25' ο Μαματζάκης κέρδισε πέναλτι κα ιτο εκτέλεσε εύστοχα ο Μανιούδης και έγραψε το 2-0.

Στο 29' μετά από σουτ του Μανιούδη απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας και ο Καναβάκης από κοντά έγραψε το 3-0  .

Στο 37΄χάθηκε η μπάλα από φανταστικό συνδιασμό των παικτών της Τυλίσου με αποδέκτη τον νεαρό σταματάκη που έγραψε από κοντά το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο με την άνεση που της έδινε το μεγάλο προβάδισμα η Τύλισος κατέβασε το ρυθμό της , με τον Ποσειδώνα να μην μπορεί να γίνει απειλητικός και όλοι περίμεναν να τελειώσει ο αγώνας.

Στο 88' ο Ελευθεράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το τελικό 5-0.

Τύλισος:  Τσαχάκης,Κέσκος,Μαματζάκης,Παπάζογλου,Τζανής,Μανιούδης,Μάτσα,Πολυμερίδης,Ταβουλαρέας,Σταματάκης,Καναβάκης

Ποσειδώνας: Μπελενιώτης,Αποστολάκης,Μαυράκης,Μαυρόκωστας,Ντελάκης,Αποστολάκης,Μόγια,Σαϊτάκης,Λαδωμένος,Φουλεδάκης,Χαριστάκης