Ανώτεροι αλλά άστοχοι οι Νέοι Αλμυρού έμειναν στο 1-1 με τον ΠΟΗ

Του Χρήστου Στρατήγη

Οι Νέοι Αλμυρού υποδέχτηκαν τον ΠΟΗ για την 8η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο Όμιλο.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Μόλις στο 4ο λεπτό από πάσα του Κατσαρού ο Τζαγκαράκης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Ράδοβιτς .

Στο 30' από λάθος του Περγαντή , ο Λικάι πέρασε και το τερματοφύλακα Παγωμένο και σε κενό τέρμα έγραψε το 0-1 για τον ΠΟΗ.

Στο 35΄ο Ράβοβιτς τραυματίστηκε στο κεφάλι και αντικαταστάθηκε από τον δεύτερο τερματοφύλακα του ΠΟΗ Κακουλάκη.

Στο 44' από πάσα του Τζαγκαράκη ο Μουρτζάκης έφυγε μόνος του και με δυνατό σουτ ισοφάρισε πριν τελειώσει το ημίχρονο σε 1-1 .

Καταιγιστικοί  οι Νέοι Αλμυρού που είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα αλλά δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες τους και ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον ΠΟΗ.

Ο Νέοι Αλμυρού είχαν διακριθέντες παίκτες τους Στρατάκη, Τσαγκαράκη, Μαυρογιάννη και τον Βασιλάκη που μπήκε ως  αλλαγή .

Η πίεση ήταν ασφυκτική στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο στην αμυνα του ΠΟΗ παρόλα αυτά οι επιθετικοί των γηπεδούχων δεν μπόρεσαν να είναι αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια και έτσι έμεινε το ισόπαλο 1-1 που κρίνεται δίκαιο για τις δυο ομάδες.

Στο 50'  αντεπίθεση του ΠΟΗ, ο Λυραράκης πάσαρε στον Τζιρίτα που πλάσαρε και απέκρουσε σωτήρια  ο τερματοφύλακας  Παγωμένος.

Στο 57'   μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους όταν από πάσα του Γρινιεζάκη και  σουτ του Κατσαρού η μπάλα βρήκε στο δοκαρι και κατέληξε άουτ.

Νέα ατυχία για τον ΠΟΗ που στο 60' έχασε και τον Φουντουλάκη που έπαθε διάστρεμμα και αντικαταστάθηκε.

Στο 76'  ο Τζαγκαράκης νικήθηκε δυο φορές σε τετ α τετ απο τον Κακουλάκη.

Στο 78'   σέντρα του Βασιλάκη ο Τζαγκαράκης εξ επαφής πλάσαρε άουτ.

Στο 83'  ατομική ενέργεια τοτ Τζαγκαράκη ο Περγαντής σούταρε ψηλά άουτ.

Στο 85'   ύστερα από πάσα του Βασιλάκη, ο Τζαγκαράκης σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα και στο επόμενο λεπτό για άλλη μια φορά ο Κακουλάκης απέκρουσε δύσκολα ένα σουτ του Περγαντή.

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος,Γρινιεζάκης(68'Φαραζάκης),ΠεργαντήςΡεμυδιανάκης,Καλλιάρος,Στρατήγης,Στρατάκης,Μαυρογιάννης,Παπαδάκης(68'Βασιλάκης),Κατσαρός,Τζαγκαράκης,Μουρτζάκης

ΠΟΗ: Ράβοβιτς,Φουντουλάκης,Σελάμι,Κερκέζος,Βασιλάκης,Τζιρίτας,Χαιντίνι,Λικάι,Τιγγίρης,Λυρακάκης,Τζαγκαράκης