Ανώτεροι αλλά άστοχοι οι Νέοι Αλμυρού έμειναν στο 1-1 με τον ΠΟΗ

Του Χρήστου Στρατήγη

Οι Νέοι Αλμυρού υποδέχτηκαν τον ΠΟΗ για την 8η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ στον 1ο Όμιλο.

Μόλις στο 4ο λεπτό από πάσα του Κατσαρού ο Τζαγκαράκης νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Ράδοβιτς .

Στο 30' από λάθος του Περγαντή , ο Λικάι πέρασε και το τερματοφύλακα Παγωμένο και σε κενό τέρμα έγραψε το 0-1 για τον ΠΟΗ.

Στο 35΄ο Ράβοβιτς τραυματίστηκε στο κεφάλι και αντικαταστάθηκε από τον δεύτερο τερματοφύλακα του ΠΟΗ Κακουλάκη.

Στο 44' από πάσα του Τζαγκαράκη ο Μουρτζάκης έφυγε μόνος του και με δυνατό σουτ ισοφάρισε πριν τελειώσει το ημίχρονο σε 1-1 .

Καταιγιστικοί  οι Νέοι Αλμυρού που είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα αλλά δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες τους και ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον ΠΟΗ.

Ο Νέοι Αλμυρού είχαν διακριθέντες παίκτες τους Στρατάκη, Τσαγκαράκη, Μαυρογιάννη και τον Βασιλάκη που μπήκε ως  αλλαγή .

Η πίεση ήταν ασφυκτική στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο στην αμυνα του ΠΟΗ παρόλα αυτά οι επιθετικοί των γηπεδούχων δεν μπόρεσαν να είναι αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια και έτσι έμεινε το ισόπαλο 1-1 που κρίνεται δίκαιο για τις δυο ομάδες.

Στο 50'  αντεπίθεση του ΠΟΗ, ο Λυραράκης πάσαρε στον Τζιρίτα που πλάσαρε και απέκρουσε σωτήρια  ο τερματοφύλακας  Παγωμένος.

Στο 57'   μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους όταν από πάσα του Γρινιεζάκη και  σουτ του Κατσαρού η μπάλα βρήκε στο δοκαρι και κατέληξε άουτ.

Νέα ατυχία για τον ΠΟΗ που στο 60' έχασε και τον Φουντουλάκη που έπαθε διάστρεμμα και αντικαταστάθηκε.

Στο 76'  ο Τζαγκαράκης νικήθηκε δυο φορές σε τετ α τετ απο τον Κακουλάκη.

Στο 78'   σέντρα του Βασιλάκη ο Τζαγκαράκης εξ επαφής πλάσαρε άουτ.

Στο 83'  ατομική ενέργεια τοτ Τζαγκαράκη ο Περγαντής σούταρε ψηλά άουτ.

Στο 85'   ύστερα από πάσα του Βασιλάκη, ο Τζαγκαράκης σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα και στο επόμενο λεπτό για άλλη μια φορά ο Κακουλάκης απέκρουσε δύσκολα ένα σουτ του Περγαντή.

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος,Γρινιεζάκης(68'Φαραζάκης),ΠεργαντήςΡεμυδιανάκης,Καλλιάρος,Στρατήγης,Στρατάκης,Μαυρογιάννης,Παπαδάκης(68'Βασιλάκης),Κατσαρός,Τζαγκαράκης,Μουρτζάκης

ΠΟΗ: Ράβοβιτς,Φουντουλάκης,Σελάμι,Κερκέζος,Βασιλάκης,Τζιρίτας,Χαιντίνι,Λικάι,Τιγγίρης,Λυρακάκης,Τζαγκαράκης