Έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις η Φαιστός 1-1 με τον Αλμυρό

Η Φαιστός με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε το βαθμό της ισοπαλίας και στέρησε από τους  Νέους  Αλμυρού  μια μια σημαντική νίκη .

Η Φαιστός έχασει πέναλτι μόλις  στο 7'  με τον Στέλιο Παπαδάκη.

Στην επόμενη αμέσως φάση οι Νέοι Αλμυρού με τον καλύτερο τους παίκτη τον Τζαγκαράκη στο 10′ άνοιξαν το σκορ σε 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στην  συνέχεια του αγώνα η Φαιστός πίεσε για το γκολ το οποίο ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων  με τον Γιώργο Παπαδάκη .

Φαιστός (Γιάννης Νικολιδάκης): Φραγκιαδάκης, Γρηγοράκης, Σκαντζάκης, Κιουμουρτζάκης, Ντόκο, Παπαδάκης Α., Παπαδάκης Σ., Παπαδάκης Γ., Άλλα, Ντρέκα, Φραγκιαδάκης

Νέοι Αλμυρού (Νίκος Μυλωνίδης): Παγωμένος, Γρινιεζάκης, Περγαντής, Καλλιαρός, Στρατάκης, Μαυρογιάννης, Τζαγκαράκης, Κατσαρός, Μουρτζάκης, Βιτσαξάκης, Γκίνη