Με κέρβερο τον Γαλανάκη ο Άγιος Δημήτριος 1-0 τον Κεραυνό

Ο Άγιος Δημήτριος υποδέχτηκε τον Κεραυνό για την 9η αγωνιστική στην Α2 ΕΠΣΗ για τον δεύτερο όμιλο.

Χωρίς να είναι καλύτερος ο Άγιος Δημήτριος νίκησε με 1-0 τον Κεραυνό έχοντας για κορυφαίο τον τερματοφύλακα Γώργο Γαλανάκη.

Ο Κεραυνός με κορυφαίο τον ταχύτατο Νίκο Καλλέργη ήταν καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν αμφίρροπο με λιγοστές αξιόλογες φάσεις μπροστά στα δυο τέρματα.

Στο 2 ο Κεραυνός έφτασε κοντά στο γκολ όταν ο Καλλέργης βρέθηκε σε καλή θέση αλλά το σουτ που έκανε βρήκε κόντρα σε αμυντικό και έφυγε κόρνερ.

Στο 15 ο Μπελαδάκης μπήκε στην περιοχή αλλά σούταρε λίγο άουτ.

Στο 37 από κόρνερ του Αεράκι ο Θέμης Παπουτσιδάκης με καρφωτή κεφάλια έγραψε το 1-0.

Στο 42 ο Κεραυνός άγγιξε την ισοφάριση αλλά ο Γαλανάκης με φανταστική απόκρουση κατέβασε το δυνατό σουτ του Χριστοδουλάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες μπήκαν επιθετικά και στο 50 από σέντρα του Βιτσαξάκη ο Παπαδάκης από  τη μικρή περιοχή απέτυχε να πιάσει το ανάποδο ψαλίδι.

Ο Κεραυνός απάντησε με δυο ευκαιρίες στο 55' με το σουτ του Κωστάκη που απέκρουσε ο Γαλανάκης και στο 58 πάλι ο Γαλανάκης αποσόβησε σίγουρο γκολ όταν πήρε τη μπάλα μέσα από τα πόδια του Κωστάκη την στιγμή που τον ντρίπλαρε.

Στο 74' σε αντεπίθεση του Κεραυνού ο Καλογιαννάκης απέφυγε έναν αμυντικό και από καλή θέση σούταρε άουτ.

Στο 87΄μια βολίδα του Χουστουλάκη έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.

Άγιος Δημήτριος: Γαλανάκης,Στρατηγάκης,Γαλανάκης,Βιτσαξάκης,Αεράκης,Γερομαρκάκης,Κούπε,Μπελαδάκης,Παπουτσιδάκης,Παπαδάκης,Πιντίλι

Kεραυνός: Χαχλιουτάκης,Κοκαράκης,Κουκάκης,Προβατάς,Ανδρόνας,Διακάκης,Μαυρογιαννάκης,Χριστοδουλάκης,Καλλέργης,Κούγιος,Κωστάκης