Ανώτερος ο Ζαρός νίκησε με 3-0 το Άλογο Μαλεβιζίου

Το Άλογο Μαλεβιζίου πήγε στον Ζαρό για να αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα όμως δε βρέθηκε σε καλή μέρα και γνώρισε την ήττα με 3-0 .

Ο Ζαρός άνοιξε το σκορ  με τον Λυκούδη στο 17' να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κοτζαδάκη.

Το Άλογο έχασε ευκαιρίες με κορυφαία αυτή του Λιουδάκη να χάνει μεγάλη ευκαιρία .

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο  ο Μποζατζίδης με εύστοχο σουτ έγραψε το 2-0 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Άλογο ανέβασε την απόδοση του όμως δεν ήταν αποτελεσματικό στην τελική προσπάθεια και τελικά ο Ζαρός κατάφερε στο 87' με εκπληκτικό τελείωμα του Κοτζαδάκη να γράψει το τελικό 3-0.

Ζαρός: Λιουδάκης,Αλμπαντάκης,Κοκορέλιας,Λεμονάκης,Σαριδάκης,Γιατρομανωλάκης(90'Ζαχαριουδάκης),Καπιζιώνης,Κοτζαδάκης,Λυκούδης,Μποζατζίδης,Ξεκαρδάκης(90' Χαραλαμπάκης)

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός,Γκούφας(61'Κάββαλος),Ζερβός, Παρασύρης,Φουκάκης,Γιαννακάκης(46'Σημαιάκης),Δίπλας,Μανουσάκης,Νικηφόρος(61'Γκιαουράκης),Συνολάκης(46'Σαμόλης),Βραχασωτάκης