Με ηγέτη σκόρερ τον Κουράκη ο ΠΑΟΚ 4-1 την Τύλισο

Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε την Τύλισο στο ντέρμπι του Μαλεβιζίου για την 11η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Συνέχισε το νικηφόρο σερί του ο ΠΑΟΚ και επικράτησε με 4-1 της Τυλίσου στο ντέρμπι του Μαλεβιζίου.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Άκης Κουράκης που πέτυχε χατ τρικ και ήταν ο κορυφαίος παίκτης του αγώνα.

Στο 1' ο Λυδάκης από δεξιά έδωσε έτοιμο γκολ στο Μανουσάκη το κοντινό σουτ που επιχείρησε απέκρουσε σωτήρια ο Τσαχάκης.

Στο 7' ο Στρατάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

Στο 12' ο Κουράκης σε σχεδόν κενή εστία πλάσαρε από κοντά στο κάθετο δοκάρι.
Στο 21' ο Μανώλης Σταματάκης τροφοδότησε μέσα στην περιοχή το Μάτσα ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Κορνηλάκη και ισοφάρισε 1-1 για την Τύλισο.

Στο 39' ο Κουράκης με δυνατό διαγώνιο σουτ από πάσα του Καφούση πέτυχε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε φουριόζος το παιχνίδι προηγήθηκε νωρίς στο σκορ είχε δοκάρι και έχασε ευκαιρίες για να πετύχει δεύτερο τέρμα. Η Τύλισος που κατέβηκε στο γήπεδο με πολλές ελλείψεις μετά το 20' ισσορόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να ισοφαρίσει με έξοχο γκολ του Μάτσα. Οι φιλοξενουμενοι είχαν πολύ καλή παρουσία, όμως λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου μίλησε η κλάση του Κουράκη που έστειλε τον ΠΑΟΚ με 2-1 προηγούμενο στο σκορ.

Στο 64' φοβερό σουτ του Κουράκη έξω από την περιοχή έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Τσαχάκης.

Στο 75' δυνατό σουτ του Κουράκη έξω από την περιοχή τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τσαχάκη.

Στο 79' ο Μαυροειδής σέντραρε με ακρίβεια και ο Κουράκης με κεφαλιά πέτυχε το 3-1 για τον ΠΑΟΚ.

Στο 87' ο Κουράκης με έξοχη ατομική προσπάθεια και σουτ κεραυνό νίκησε τον Τσαχάκη κάνοντας το 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ .

ΠΑΟΚ: Κορνηλάκης,Ριζάκης(70'Τζουβάρας),Βαρδής,Σηφάκης,Λυδάκης(70'Μαυροειδής),Καφούσης(81'Τσικανδυλάκης),Κουράκης,Μανουσάκης,Σαριδάκης,Σεραφειμίδης(70' Σταυρακάκης),Στρατάκης

Τύλισος:  Τσαχάκης,Μαματζάκης(63' Τζανής),Μπουρδάκης,Παπάζογλου,Λυγεράκης(77' Ελευθεράκης),Ταβουλαρέας,Καναβάκης,Μάτσα(77' Σταματάκης Αντ),Σταματάκης(46' Γρηγορουδάκης),Πολυμερίδης,Μιχελουδάκης