Σπουδαία νίκη με 4-2 ο ΟΦΑΜ εκτός έδρας με τον Δωριέα

Ο Δωριέας άνοιξε το σκορ στο 24′  με όμορφο τελείωμα του Ασπετάκη για το 1-0.

Η ομάδα του Πέτρου Γιακουμάκη αντέδρασε άμεσε και στο 33′ ο Αναστάσακης κατάφερε να βρει δίχτυα κάνοντας το 1-1 που ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΟΦΑΜ ανέβασε την απόδοση του και  με τον Ξυλούρη  στο 55′ να σκοράρει  για το 2-1.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μιχελακάκης  κατάφερε να σκοράρει και τρίτο τέρμα  στο 65ο λεπτό για το 3-1 και στο 85' ήρθε και το 4-1 με τον Στιβακτάκη που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα της Αγίας Μαρίνας , το μόνο που κατάφερε στις καθυστερήσεις ο Δωριέας ήταν να μειώσει σε 4-2 με τον Εργαζάκη που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:

Δωριέας: Μακράκης,Νερολαδάκης,Νικολακάκης(46'Τσιμπιμπάκης),Δατσέρης,Εργαζάκης,Ζωγραφάκης,Κακουλαντωνάκης,Ασπετάκης,Δημοσθένης,Παπαδαντωνάκης

ΟΦΑΜ: Βάμβουκας,Γιαννόπουλος,Κραουνάκης,Κουρλετάκης,Λαδουκάκης(46'Στιβακτάκης),Λιοδακάκης(55'Καλαιτζάκης),Ξυλούρης,Παππάς,Σαλούστρος,Αναστασάκης(74'Αλεξάκης)