Στις καθυστερήσεις η Δαμάστα ισοφάρισε 2-2 τον Ανθεστίωνα

Η Δαμάστα υποδέχτηκε τον Ανθεστίωνα στην Α1 ΕΠΣΗ για την 13η αγωνιστική.

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στην Δαμάστα όπου η ομώνυμη ομάδα στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2 τον Ανθεστίωνα .

Η ομάδα του Θραψανού έκανε ίσως το καλύτερο της παιχνίδι ως τώρα απέναντι σε μια Δαμάστα που ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια και προηγήθηκε με 0-1 στο 25' με πέναλτι του Τροιυλάκη το οποίο κέρδισε ο Μπερνίκου και στο 25' με σουτ έξω από την περιοχή ο Αουίντα έγραψε το 0-2.

Με το ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου ο Ανθεστίωνας έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κόκκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Δαμάστα πίεσε πολύ στην συνέχεια και στο 80' μείωσε σε 1-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσαρου και στις καθυστερήσεις ο Σκουλάς με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το τελικό 2-2.

Δαμάστα: Χατζηνικολάου,Διακάκης,Μηλιαράκης,Πεταλάκης,Φραγκούλης,Κατσαρός,Κόκκινος,Οικονομάκης,Σκουλάς,Ζερβάκης,Κόκκινος Αν.

Ανθεστίωνας: Χαραλαμπάκης,Γκούνγκα,Νοικοκυράκης,Κόκκας,Κουτάντος,Παρασκάκης,Τρουλάκης,Χότζα,Αουίντα,Καρτσάκης,Μπερνίκου