Κακή η Τύλισος έχασε με 1-0 από τον ΠΑΝΟΜ

Η Τύλισος υποδέχτηκε τον ΠΑΝΟΜ για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ.

Με το αριστερό μπήκε η Τύλισος στο 2024 αφού γνώρισε την ήττα στο γήπεδο της από τον ΠΑΝΟΜ με 0-1.

Η Τύλισος που είχε στην ενδεκάδα τις μεταγραφές του Δεκεμβρίου τα αδέρφια Κοζορώνη και τον Βρεττό παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και έχασε από τον ψυχωμένο και πολύ καλό τακτικά ΠΑΝΟΜ.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο ΠΑΝΟΜ έφτασε κοντά στο γκολ όταν από αδράνεια της άμυνας ο Μιχάλης Κεφαλούκος από καλή θέση σούταρε άουτ.

Στο 9' κόρνερ του Μιχάλη Κεφαλούκου και με κοντινό πλασέ του Μαυρίδη η μπάλα στην αγκαλιά του Τσαχάκη.

Στο 11' η σειρά της Τυλίσου να απειλήσει όμως το σουτ του Νίκου Κοζορώνη από κοντά κόντραρε σε κόρνερ ο Μαυρίδης.

Στο 18' μεγάλη φάση με τον Μανβιούδη να εξουδετερώνεται στο τετ α τετ από τον τερματοφύλακα Κανετάκη.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Μιχάλης Ζουραράκης έριξε στο παιχνίδι τον Μάτσα που δεν ξεκίνησε λόγω ίωσης και τον Μπουρδάκη σε μια προσπάθεια να πάρει τον έλεγχο του κέντρου και απέσυρε τον Σταματάκη και τον Νίκο Κοζορώνη.

Ωστόσο οι αλλαγές δεν έδωσαν τίποτα στην Τύλισο ενώ αντιθέτως ο ΠΑΝΟΜ στην πρώτη φάση που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο στο 55' έγραψε το 0-1 όταν από σέντρα του Διαμαντάκη ο Ρούκα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσαχάκη που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Από εκεί και πέρα η Τύλισος πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλη άμυνα κέρδισε πολλά κόρνερ και φάουλ αλλά δεν έκανε την κλασική ευκαιρία που θα της επέτρεπε να σκοράρει.

Τύλισος: Τσαχάκης.Κέσκος, Μαματζάκης, Παπάζογλου, Βρεττός, Ταβουλαρέας, Κοζορώνης Δ, Κοζορώνης Νικ, Σταματάκης Εμμανουήλ, Μανιούδης, Μιχελουδάκης

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης,Διαμαντάκης,Μαυρίδης,Τζανάκης,Κεφαλούκος,Κεφαλούκος Μ,Κόκκινος,Νικητόπουλος,Νίκολι,Ρούκα,Συσκάκης