Υποτάχτηκε στον ανώτερο Ηρόδοτο με 5-0 η Τύλισος

Η Τύλισος φιλοξενήθηκε από τον Ηρόδοτο στην 16η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ.

Ο Ηρόδοτος είχε για πρώτη φορά στο πάγκο του τον νέο της προπονητή Βασίλη Κρασανάκη .
Στο πρώτο 10λεπτο ο Ηρόδοτος έχει τη κατοχή με την Τύλισο να είναι οπισθοχωρημένη σε θέση άμυνας .

Στο 16' έγινε το 1-0 για τον Ηρόδοτο όταν μετά από συνδιασμένη προσπάθεια βρέθηκε ο Βεζιρτζόγλου έξω από την περιοχή και με ξαφνικό  σουτ αιφνιδίασε τον Γκογκόση.

Στο 17'  καλή φάση για τους γηπεδούχους  με διπλό σουτ  από τον Τριάντη και Αλμπάν με μπλοκάρει ο Γκογκόσης.

Στο 27' πρώτη καλή φάση για την Τύλισος με σέντρα σουτ από δεξιά του Παπάζογλου η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ζαφείρη.

Στο 38΄πλασέ του Βεζιρτζόγλου μέσα από την μικρή περιοχή η μπάλα άουτ.

Στο 44'  σέντρα από αριστερά πιάνει την κεφάλια ξανά ο Βεζιρτζόγλου η μπάλα λίγο άουτ από το οριζόντιο.
Στο 47' σε καλή θέση ο  Γαρεφαλάκης από δεξιά σούταρε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε η εικόνα με τους γηπεδούχους να σημειώνουν τέσσερα ακόμα γκολ σε πρώτη φάση με τον  Χίντρι στο 53′ σημείωσε το 2-0, με τον Φραγκουλάκη δύο λεπτά αργότερα να πετυχαίνει το 3-0.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν στα τρία τέρματα, καθώς με τον πρώτο σκόρερ τους Βεζιρτζόγλου ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κανδηλάκης στο 90′, με τον Ηρόδοτο επιστρέφει στις νίκες μετά από τρεις αναμετρήσεις.

Η Τύλισος από την μεριά της κοιταει το επόμενο

Ηρόδοτος: Ζαφείρης,Γιαννικάκης,Κανδηλάκης,Μουρτζάκης,Μπάμπης,Μαγάκης,Τριάντης,Φραγκουλάκης,Βεζιρτζόγλου,Γαρεφαλάκης,Χιντρί Αλμπάν

Τύλισος: Γκογκόσης,Βρεττός,Κέσκος,Μάτσα,Μανιούδης,Παπάζογλου,Μπουρδάκης,Ταβουλαρέας,Καναβάκης,Κοζορώνης,Σταματάκης