Η Νικόλ Ριμπάνσκα πήρε ξανά το όπλο της-Με δυο δικά της γκολ ο ΟΦΗ 0-3 στα Γρεβενά

H Nικόλ Ριμπάνσκα, το μεγάλο "κανόνι" του ΟΦΗ, πήρε και πάλι το…όπλο της και με δυο γκολ στα Γρεβενά, οδήγησε και πάλι τον ΟΦΗ στη νίκη επί των Σειρήνων με 0-3.

Το άλλο γκολ της ομάδας του ΟΦΗ, πέτυχε η Μουστάκ.

Με τα δυο γκολ στα Γρεβενά, η Ριμπάνσκα, έφτασε στα 12 γκολ, σε 11 αγώνες και είναι πρώτη σκόρερ του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να σκοράρει και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάληψη, όμως, ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά και η Ριμπάνσκα με δυο γκολ σε 6 λεπτά (56' και 62'), έφερε τον ΟΦΗ στο 0-2, δίνοντας του, αβαντάζ νίκης.

Με γκολ στο 90' η Μουστάκ, έδωσε διαστάσεις στο διπλό του ΟΦΗ, στα Γρεβενά.

Με τη νίκη αυτή, ο ΟΦΗ συνεχίζει στην τριάδα και πλέον βλέπει το μεγάλο ντέρμπι με την ΑΕΚ, που θα γίνει την Κυριακή 21/1, 2μμ στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

ΟΦΗ (Kώστας Παντζαρίδης): Gurter, Παπακωσταντή, Κουκουλάκη, Σηφάκη, Κυδωνάκη, Πέιου, Ζέρβα, Δρακογιαννάκη, Mustaq, Αεράκη, Rybanska.

Έπαιξαν και οι Πατερνά, Γουνάκη, Κατιρτσίδου.