Καλύτερος ο ΟΦΑΜ νίκησε με 1-0 τις Ελπίδες

O ΟΦΑΜ υποδέχτηκε τις Ελπίδες για την 12η αγωνιστική στην Β1 ΕΠΣΗ .

Με ηγέτη και σκόρερ τον αειθαλή Γιάννη Λαδουκάκη ο ΟΦΑΜ νίκησε στα Καλέσα τις αξιόμαχες Ελπίδες.

Ο ΟΦΑΜ ήταν καλύτερος και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 15΄ο Ξυλούρης κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Παππάς και απέκρουσε ο Δραμουντάνης.

Στο 22' απευθείας κόρνερ του Λαδουκάκη η μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα.

Στο 30' σουτ του Λαδουκάκη έξω από την περιοχή ο τερμαφύλακας  έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 48' ο Κτιστάκης βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του ΟΦΑΜ αλλά πλάσαρε άουτ και στο επόμενο λεπτό λίγο έλλειψε να γίνει το 2-0 αλλά το δυνατό σουτ του Ξυλούρη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 63΄ έπιασε  φοβερό ανάποδο ψαλίδι του Κραουνάκη η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
Στο 70' ο Κουγιουμτζάκης μπήκε μόνος στην περιοχή αλλά στην τελική προσπάθεια έχασε τον βηματισμό του μαζί και την μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει.
Στο 74' ο Μαυροφόρος μπήκε στην περιοχή σπρώχτηκε από πίσω αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε το πέναλτι.
Στο 90'  κόρνερ του Κτιστάκη και εξ επαφής γυριστό του Λαζανάκη απέκρουσε ο Λιανάκης.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα  ο Μαυροφόρος μπήκε μόνος του στην περιοχή σούταρε και απέκρουσε ο Δραμουντάνης.

Ελπίδες: Βασιλάκης,Δραμουντάνης,Κιουμουρτζάκης,Μύθης,Νάτος,Νικολακάκης,Ντόντα,Σταυριανός,Χατζηπαναγιώτης,Κωστάκης,Λαζανάκης