Super League 2: Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Γιούχτα από την πρωτοπόρο Καλλιθέα

Ο Γιούχτας αν και κέρδιζε μέχρι το 78' στο Παγκρήτιο την πρωτοπόρο τηςς Super League 2, Καλλιθέα ηττήθηκε τελικά με σκορ 2-1. Η ομάδα των Αρχανών τα έδωσε όλα απέναντι στην ισχυρή Καλλιθέα, όμως σε ακόμα ένα παιχνίδι αδίκησε τον εαυτόν της, μη παίρνοντας αυτό που άξιζε από την αναμέτρηση.

Ο Αλεξόπουλος με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό, με τον Ματίγια να ισοφαρίζει 78' επίσης από τα 11 μέτρα. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 93ο λεπτό, με τον Τόρες να σκοράρει και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Θεοδωράκης, Κόλα, Κωστανάσιος (65′ Λώλης), Μπουτσάκης (65′ Δασκαλάκης), Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Μπρους (86′ Γιουσέφ), Αλεξόπουλος (86′ Τζανής).

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μπουλούλης (64′ Γεβρέμοβιτς), Μαρόττα, Μεχίας, Μανθάτης, Ματίγια, Σίλβα, Βασιλόγιαννης, Ντεμέτριους, Τσιντώνης (46′ Έντλαντ), Κυνηγόπουλος.