Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΑΜ 2-4 με την Γόρτυνα

Σημαντική νίκη για την ομάδα του Πέτρου Γιακουμάκη σε έναν αγώνα που έγινε κάτω από δυσμενή καιρικά φαινόμενα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, επηρέασαν σε μεγάλο βαθμό τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

Στο 11ο λεπτό, ο Λιοδακάκης μετά από λάθος έξοδο του Κολουντζάκη, κατάφερε να κάνει το 0-1 ενώ οι γηπεδούχοι δώδεκα λεπτά μετά κατάφεραν  με τον Αλκίντο Νίκολλι στο 23' να ισοφαρίσουν για τη Γόρτυνα.

Στο 44' ο ΟΦΑΜ πήρε ξανά  το προβάδισμα αυτή τη φορά με τον Κουρλετάκη και έτσι έκλεισε το πρώτο μέρος .

Στην επανάληψη, αρχικά ο Μιχελακάκης έκανε το 1-3 και ο Μπρης με πέναλτι στο 54'  ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη για τον ΟΦΑΜ.

Η Γόρτυς το μόνο που κατάφερε ήταν να  μειώσει σε 2-4 με τον Μπράχο που ήταν και το τελικό σκορ .

Γόρτυνα: Κολουτζάκης,Δασκαλάκης,Μάλο,Μπράχο,Μάλο Γ,Κλέβις,Μάλο Τρ,Νίκολι,Σκούρτι,Τσιμπράγκου, Κωνσταντινομανωλάκης(32'Ψιμόπουλος)

ΟΦΑΜ: Παγωμένος,Γιαννόπουλος,Λιανάκης,Κουρλετάκης,Λαδουκάκης,Μιχελακάκης,Λιοδακάκης,Μπρής,Παππάς,Σφενδυλάκης,Αναστασάκης(62'Μαυροφόρος)