Γ' Εθνική: Σταθερός στην 4η θέση ο Αλμυρός

Ο πρωτοπόρος Πανιώνιος καθάρισε από σχετικά νωρίς το παιχνίδι με τον Άρη Πετρούπολης καθώς προηγήθηκε με 2-0 προτού συμπληρωθεί το πρώτο 25λεπτο (10′ Καλάγια, 23′ Ιγνατίδης) για να έρθει ο Φερεκίδης στο φινάλε (86′) και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Την ίδια στιγμή ο Εθνικός περνούσε νικηφόρα από το Ρέθυμνο επικρατώντας της Επισκοπής με 4-1 σκοράροντας από δύο φορές σε κάθε ημίχρονο (28′ Γεωργούσης, 44′ Ντινιωτάκης, 63′, 82′ Μακρυγιάννης). Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Μπάρο στο 38ο λεπτό.

Η μοναδική ομάδα της Κρήτης που γεύθηκε τη χαρά της νίκης στην 21η αγωνιστική ήταν ο Αλμυρός. Το γκολ του Καστελλιανάκη στο 28ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι στο Γάζι κι ο Αλμυρός επικράτησε του Ελλοπιακού με 1-0.

Εντός έδρας ήττα για τον ΠΟΑ, με τον Ηλυσιακό να περνά νικηφόρα από το Ατσαλένιο χάρη στο γκολ του Λέκκα στο 65ο λεπτό. Ήττα και για τον Ερμή Ζωνιανών, εκτός, έδρας, με 4-0 από τον Περαμαϊκό.

Τα αποτελέσματα αναλυτικά:

Γ' Εθνική  – 4ος όμιλος

21η αγωνιστική

ΠΟΑ – Ηλυσιακός 0-1 Λέκκας (65΄)

Αλμυρός – Ελλοπιακός  1-0 Καστελιανάκης (28΄)

Φωστήρας – ΑΟΑΝ 0-0

Επισκοπή – Εθνικός 1-4 Mπάρο (38΄) – Γεωργούσης (28΄), Ντινωτάκης (44΄), Μακρυγιάννης (63΄, 82΄)

Περαμαϊκός – Ερμής Ζωνιανών 4-0

ΑΟ Υπάτου – Ατρόμητος Πειραιά 6-0

Πανιώνιος – Αρης Πετρούπολης 3-0

Χαϊδάρι – Αγ. Παρασκευή 1-0

Προοδευτική – Απόλλων 1-2