Σούπερ Λιγκ 2: Έπεσαν στην 3η θέση τα Χανιά

Αντίθετα με τα Χανιά τα οποία υπέπεσαν σε ήττα την περασμένη αγωνιστική στο ίδιο γήπεδο, η Ηλιούπολη κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 στην Πάτρα της Παναχαϊκής.

Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες της, σημειώνοντας μία μεγάλη νίκη με βάση και το πώς εξελίχθηκε το παιχνίδι, καθώς το νικητήριο τέρμα σημειώθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ετσι, η Ηλιούπολη ανεβαίνει αυτή στη 2η θέση για πρώτη φορά τη φετινή χρονιά και μάλιστα λόγω της ισοπαλίας που υπήρξε στο γήπεδο Περιβολίων ρίχνει τη διαφορά από τους 7 στους 5 βαθμούς από την κορυφή.

Στη Ρόδο, ο Τηλυκράτης επιβεβαίωσε την καλή κατάσταση που βρίσκεται τον τελευταίο καιρό, κυριαρχώντας με 2-0 του Διαγόρα. Και τα δύο γκολ για την ομάδα της Λευκάδας σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Διαγόρα από την άλλη να γνωρίζει την πέμπτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα.