Στην επόμενη φάση του κυπέλλου η Δαμάστα που επικράτησε με 1-0 της Χερσονήσσου

Ένα γκολ του Κατσαρού στο 30ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ήταν αρκετό για την ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου για να νικήσει την Χερσόνησσο και να βρεθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ.

Μία δυνατή και αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση έγινε στη Δαμάστα, με την ομώνυμη ομάδα να επικρατεί με 1-0 της Χερσονήσου. Οι δύο ομάδες ουσιαστικά εξουδετέρωσαν η μία την άλλη, σε ένα ματς με αρκετή δύναμη και όχι πάρα πολλές κλασσικές ευκαιρίες.

Το γκολ που έκρινε την έκβαση του αγώνα και την πρόκριση ήρθε στο 30ο λεπτό, με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Πάρη Κατσαρού από τα δεξιά, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Δημαράκη.

Στο δεύτερο μέρος η Χερσόνησος προσπάθησε να αντιδράσει και έχασε μία μεγάλη στιγμή με κεφαλιά του Φερεντίνου έπειτα από εκτέλεση φάουλ, με τον Χατζιδάκη να διώχνει εντυπωσιακά.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος με τη Δαμάστα να έχει δοκάρι με τον Ανδρέα Κόκκινο λίγο πριν το φινάλε.

Δαμάστα: Χατζηδάκης,Αποστολάκης,Μαυρογιαννάκης,Μηλιαράκης(75' Χασουράκης Ρ),Πατελάκης,Κατσαρός,Κόκκινος Γ(75'Χασουράκης),Κεφαλογιάννης(60'Ρουμπάκης),Κόκκινος,Ζερβάκης,Κόκκινος Ανδρ

Χερσόνησσος: Δημαράκης,Ζαρκαδούλας,Ντελάκης,Φερεντίνος,Ψωρογιάννης,Αρχοντάκης,Λούκα,Πλευράκης,Ψαριανός,Κομσίου,Φροκού