Επική ανατροπή για την Δαμάστα 2-1 τις Μοίρες

Η Δαμάστα στον αγώνα με τις Μοίρες για την 20η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ  παρουσίασε τις νέες επετειακές φανέλες για την επέτειο του Ολοκαυτώματος της Δαμάστας .

Η Δαμάστα επικράτησε με 2-1 των Μοιρών σε ένα φοβερό αγώνα με ανατροπή από την ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου που έδειξε οτι παλεύει όλα τα παιχνίδα ως το τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Μια νίκη που κατά μεγάλο ποσοστό εξασφαλίζει την παραμονή στην κατηγορία για την Δαμάστα που δικαίως βρίσκεται ψηλά στην βαθμολογία και έχει δημιουργήσει ένα αξιόμαχο σύνολο .

Οποιαδήποτε εκ των δύο θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ με τη Δαμάστα όμως να έχει τις πιο ουσιαστικές.

Οι Μοίρες προσπάθησαν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση αλλά η αμυντική λειτουργία της γηπεδούχου ομάδας απέτρεψε οποιαδήποτε επιθετική ενέργεια.

Στο 56' οι Μοίρες εκτέλεσαν φάουλ από αριστερά και ο Αγριμάκης με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στο 71' ο Κατσαρός με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει 1-1 για τη Δαμάστα.

Στο 73' το δεύτερο δοκάρι για τη Δαμάστα με σουτ του Ζερβάκη .

Το δεύτερο ημίχρονο μας προσέφερε ότι δεν υπήρξε στο πρώτο, δηλαδή τέρματα και για τις δυο ομάδες.

Από το δεύτερο ημίχρονο δεν έλειψαν και οι εντάσεις, ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

Η γηπεδούχος ομάδα προσπαθούσε να χτυπήσει σε αντεπιθέσεις, ενώ οι Μοίρες κυνηγούσαν τα γκολ μέσω στατικών φάσεων κατά κύριο λόγο.

Δαμάστα: Χατζηδάκης, Μαυρογιαννάκης (46΄ Φραγκούλης),Αποστολάκης, Πεταλάκης, Μηλιαράκης, Κόκκινος, Ρουμπάκης (76΄ Κεφαλογιάννης), Κόκκινος Ι, Ζερβάκης, Κόκκινος, Κατσαρός

Μοίρες: Δανδάλης, Καργάκης, Φανουράκης, Παπαδομανωλάκης, Κυριακάκης (76΄ Τραορέ),Χαλκιαδάκης, Ηλιάκης (89΄ Χριστοδουλάκης), Γκίνι, Αγριμάκης, Καργάκης, Παπαδάκης