Σπουδαία νίκη 1-4 το Άλογο Μαλεβιζίου με την Ομόνοια Καλλιθέας

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Μάικ Παρθενάκη που επέστρεψε στις νίκες παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, το σκορ άνοιξε ο Ανδρουλάκης στο 28′, με το 0-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το Άλογο Μαλεβιζίου μπήκε πολύ δυνατά και στο 46′ έκανε το 0-2 με τον Ανδρουλάκη, ενώ ο Συνολάκης στο 50′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκης.

Η Ομόνοια προσπάθησε να αντιδράσει και λίγο αργότερα κέρδισε πέναλτι, όμως ο Μπαντούνας αστόχησε, με το Άλογο να βρίσκει και τέταρτο γκολ με τον Κάββαλο στο 70′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Σερλιδάκη, με το Άλογο να επιστρέφει στις νίκες με σκορ 1-4.

Ομόνοια Καλλιθέας: Κτιστάκης,Δασκαλάκης,Λιακάκης,Παρασύρης(60'Γούρλας),Αξιώτης(62'Καραδάκης),Διαλυνάς(46'Γεωργαλής),Μπαντούνας,Λουλάκης,Μπουλούκας,Πουλακάκης,Σαμπροβαλάκης

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός,Παπαδάκης(46'Νικηφόρος),Παρασύρης,Σερλιδάκης,Κάββαλος,Μανουσάκης(63'Περάκης),Πυτικάκης,Σαμόλης,Συνολάκης(63'Γκιαουράκης), Ανδρουλάκης(63'Κοσμαδάκης),Βραχασωτάκης