Έσωσαν τα πέναλτι και το βαθμό οι τερματοφύλακες στο Ποσειδώνας-Τύλισος (1-1)

Με πρωταγωνιστές τους δυο τερματοφύλακες που έπιασαν από ένα πέναλτι άφησαν και την Τύλισο και τον Ποσειδώνα στο 1-1 και έτσι μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Καρτσάκη στο 37ο λεπτό ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Ποσειδώνας είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του.

Ο Μποζατζίδης εκτέλεσε πέναλτι που κέρδισε ο Μαγάκης, όμως ο Τσαχάκης είπε «όχι» και κράτησε την ομάδα του ζωντανή και έτσι έληξε το ημίχρονο .

Η Τύλισος μπήκε αποφασισμένη στην επανάληψη να πάρει κάτι από το ματς και στο 65′ ο Καναβάκης σημείωσε το 1-1.

Οι δύο ομάδες στη συνέχεια απέιλησαν η μια την άλλη όμως οι προσπάθειες όλες σταματούσαν πάνω στους εξαιρετικούς Καρλή και Τσαχάκη.

Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι στο 82′ και στο 87′ με το Ζαφείρη να μην τα καταλογίζει, κάτι που έκανε όμως στο 94′.

Ο Καρλής όμως ήταν εκεί και αρνήθηκε στον Δ. Κοζορώνη που το εκτέλεσε, να φύγει η Τύλισος με τον τρίποντο από το γήπεδο του Πανεπιστημίου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Καρλής, Ανδρεαδάκης, Μαυρακάκης, Σωμαράκης, Κουρλετάκης, Ασλαματζίδης, Σαϊτάκης, Κιουπάκης, Καρτσάκης, Μαγάκης, Μποζατζίδης
ΤΥΛΙΣΟΣ: Τσαχάκης, Παπάζογλου, Βρεττός, Ταβουλαρέας, Μάτσα, Κοζορώνης Ν., Κοζορώνης Δ., Μανιουδής, Μαματζάκης, Μπουρδάκης