Στραβοπάτησε ο Πανιώνιος – Πεντάρα ο Αλμυρός και ήττα ΠΟΑ στο Ατσαλένιο

Συνεχίσθηκε με τη διεξαγωγή του μεγαλύτερου μέρους της 26ης αγωνιστικής το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής στον τέταρτο όμιλο.

Στο Ρέθυμνο η Επισκοπή βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Προοδευτική στο 49ο λεπτό με το γκολ του Λαζαρίδη, αλλά βρήκε απάντηση με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα από την άσπρη βούλα ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1.

Το σκορ της αγωνιστικής σημειώθηκε στο Γάζι όπου ο Αλμυρός συνέτριψε με 5-2 (4′ Καστελλιανάκης, 11′, 69′ Αγαπάκης, 31′ Κέρι, 50′ Πιερτζιάκομι / 45′ Κουφουδάκης, 90′ Ευθυμιάδης) τον Περαμαϊκό.

Εντός έδρας ήττα για τον ΠΟΑ καθώς το Χαϊδάρι πέρασε νικηφόρα από το Ατσαλένιο χάρη στα τέρματα του Βακράκου στο 40ό και του Αργυρίου στο 57ο λεπτό.

Υπενθυμίζουμε ότι η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε το Σάββατο στο στάδιο "Πέτρος Βουζουνεράκης" με τον ΑΟΑΝ και τον Ερμή Ζωνιανών να αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Η 26η αγωνιστική στον τέταρτο όμιλο θα ολοκληρωθεί το μεσημέρι της Δευτέρας με την αναμέτρηση του Εθνικού με τον Άρη Πετρούπολης.