Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΗ ο ΠΟΑ 2-3 τον Αετό Ανωγείων

Ο ΠΟΑ έγινε η δεύτερη ομάδα που προκρίνεται στο Final Four του Κυπέλλου ΕΠΣΗ, καθώς επικράτησε με 3-2 του Αετού Ανωγείων στο Γάζι παίρνοντας το εισιτήριο. Οι -τυπικά- γηπεδούχοι είχαν εξαιρετική απόδοση και στάθηκαν στο ύψος τους, παρά την διαφορά κατηγοριών που χωρίζει τις δύο ομάδες.

Ο Αετός προηγήθηκε στο 34' με τον Αγγελή, με τον ΠΟΑ να αντιδρά στο 50' και να κάνει το 1-1 με τον Σφυρογιαννάκη.

Η αντίδραση της ομάδας των Ανωγείων ήταν άμεση αφού πέντε λεπτά αργότερα ο Χανιωτάκης έκανε το 2-1, δίνοντας της εκ νέου το προβάδισμα. Πραγματοποιώντας όμως μία αντεπίθεση… διαρκείας, ο ΠΟΑ πήρε εν τέλει την πρόκριση καθώς αρχικά ισοφάρισε στο 81' με τον Σφυρογιαννάκη, για να έρθει ο Βοργιάς να «γράψει» το τελικό 2-3 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και να χαρίζει την πρόκριση στους Ατσαλενιώτες.