Νίκη για τον ΟΦΑΜ 2-3 Ελπίδες Καρτερού στον απόηχο της απώλειας του Γιάννη Άσπρη

Ο ΟΦΑΜ  προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Μπρη, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 15' λεπτό ήρθε και το δεύτερο γκολ με τον Παγωμένο να νικάει τον τερματοφύλακα των Ελπίδων  παίρνοντας μεγάλο προβάδισμα δυο τερμάτων για τη νίκη.

Άμεση η απάντηση από τις Ελπίδες στο 21ο λεπτό με τον Μαλλιωτάκη να μειώνει προσωρινά σε  1-2.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 43′ λόγω αποβολής του Σαλούστρου με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τον ΟΦΑΜ να αγωνίζεται ένα ολόκληρο ημίχρονο με αριθμητικό μειονέκτημα.

Στην  επανάληψη οι Ελπίδες  βρήκαν την ισοφάριση στο 50′, με τον Κωστάκη να ευστοχεί σε πέναλτι, φέρνοντας το ματς στο 2-2 .

Όμως ο ΟΦΑΜ με 10 παίκτες βρήκε το γκολ με τον Παππά στο 61′ να σημειώνει το 2-3 και να δίνει νέο προβάδισμα στην ομάδα της Αγίας Μαρίνας.

Το σκορ παρέμεινε παρά την πίεση των Ελπίδων για την ισοφάριση και έτσι ήρθε μια νίκη που όλοι την αφιέρωσαν στον εκλιπόντα Γιάννη Άσπρη .

Ελπίδες: Σπουγιαδάκης,Αλεξανδρής,Γραμματικάκης,Βασιλάκης,Δραμουντάνης,Μαλλιωτάκης,Νάτος,Ντόντα,Χατζηπαναγιώτης,Κωστάκης,Λαζανάκης

ΟΦΑΜ:  Λιανάκης,Παγωμένος,Λιανάκης,Λαδουκάκης,Μαυροφόρος,Μπρης,Ξυλούρης,Μαυροφόρος,Παππάς,Σαλούστρος,Στιβακτάκης