Ο Κόροιβος ανώτερος 4-1 τους Νέους Αλμυρού

Αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο ο Κόροιβος νίκησε με 4-1 τους Νέους Αλμυρού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Νέοι Αλμυρού έπαιξαν καλά  αλλά δεν απέφυγαν τα αμυντικά λάθη που τους στοίχισαν ακριβά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κόροιβος ήταν καλύτερος και δεν επέτρεψε στον αντίπαλο του να φανεί απειλητικός.

Στο 3' από κόρνερ του Τσικανδυλάκη ο Γρινιεζάκης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού και χάθηκε η ευκαιρία.

Στο 7΄κόρνερ του του Αντωνακάκη έπιασε την κεφαλιά ο ξεμαρκάριστος Μανιώρος η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 12΄ο Παπαδάκης απέφυγε έναν αντίπαλο του μπήκε στην περιοχή αλλά σούταρε αψυχολόγητα από πλάγια άουτ.

Στο επόμενο λετπό σε αντεπίθεση του Κόροιβου ο Μανιώρος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-1.

Στο 19΄οι Νέοι ΑΛμυρού ισοφάρισαν με κοντινό πλασέ του Βιτσαξάκη με τον βοηθό να δείχνει οτι η μπάλα πέρασε την τελική γραμμή του τέρματος πριν διώξουν οι αμυντικοί.

Στο 30' από πάσα του Μανιώρου ο Σχοιναράκης σούταρε λίγο άουτ.

Στο 34' ο Σχοιναράκης με φοβερή εκτέλεση φάουλ λίγο μετά το κέντρο με τη βοήθεια του δοκαριού έγραψε το 1-2.

Στο 39' φανταστική απόκρουση του Σταυρουλάκη σε κόρνερ σε κεφαλιά του Μανιώρου.

Στο 40΄μπάσιμο και σουτ του Πεδιαδιτάκη η μπάλα πέρασε άουτ.

Τρια λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου νέο άστοχο σουτ του Πεδιαδιτάκη για τους φιλοξενούμενους.

Στο 50' ο Μπουάνγκα από καλή θέση σούταρε ψηλά άουτ.

Στο 52΄κόρνερ του Αντωνακάκη και κεφαλιά του Ανδριανάκη στο πρώτο δοκάρι και έγραψε το 1-3.

Στο 55΄ο Μανιώρος έκλεψε την μπάλα από τον Γρινιεζάκη αλλά στο όριο της μεγάλης περιοχής σούταρε άουτ.

Στο 67΄έξοχο σουτ του Σχοιναράκη και εκπληκτική απέκρουση του Σταυρουλάκη σε κόρνερ .

Στο 78' σε κόρνερ του Καβατζή κεφαλιά από κοντά του Σαφάρ για το τελικό 1-4 .

Νέοι Αλμυρού:  Σταυρουλάκης,Γρινιεζάκης,Καλλιαρός,Καμαρίτης, Μουρτζάκης,Μαυρογιάννης,Παπαδάκης,Ρεμυδιανάκης,Στρατάκης,Πεδιαδιτάκης

Κόροιβος: Ζερβός,Μπέρκης(65'Γκίτσας),Ζαφάρ,Ανδριανάκης,Καβαζής,Μανιουδάκης,Ψυχογιός,Αντωνακάκης(65'Κάββαλος),Στειακάκης, Σχοιναράκης(80'Τσουτσούρης),Μανιώρος(60'Χρονάκης)