Ήττα μισός υποβιβασμός για την Τύλισο 6-4 από τον αδιάφορο Ρούβα

Ο  Ρούβας έκανε  ζημιά στην Τύλισο, με τον Γρηγορούδη με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, να σκοράρει μόλις στο 2′.

Στο 15′ ήταν η σειρά του Χριστοφοράκη να σκοράρει, νικώντας στο τετ-α-τετ τον Γκογκόση.

Στην συνέχεια  ο Απλαδάς έγραψε το 3-0 μετά από σέντρα του Χριστοφοράκη στο 22′ ενώ η Τύλισος είχει δοκάρι με τον Βρεττό.

Με το σκορ στο 3-0 ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Γέργερη, με τον Κοζορώνη στο 56′ να μειώνει σε 3-1 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Ένα τέταρτο αργότερα ο Χριστοφοράκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1 στο 70′.

Ο Κοζορώνης με δεύτερο γκολ στον αγώνα μείωσε εκ νέου σε 4-2  στο 76΄ όμως οι γηπεδούχοι με τον Χριστοφοράκη σε εξαιρετική ημέρα κατάφεραν να πετύχουν δύο ακόμη τέρματα και να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους  στο 80′ και στο 84′ αντίστοιχα  εκμεταλλευόμενοι και την αποβολή του Βρεττού με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Το μόνο που κατάφερε η Τύλισος  ήταν να μειώσει για το τελικό 6-4 με δύο προσωπικά γκολ του αρχηγού, Αντώνη Μανιούδη στα τελευταία λεπτά για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στη Γέργερη.

Ρούβας: Ιατράκης,Καλεμάκης,Κουτεντάκης,Ανδρίκος,Απλαδάς,Γρηγορούδης,Ζερβός,Σείκ,Τσατσάκης,Πηρουνάκης,Χριστοφοράκης

Τύλισος: Γκογκόσης,Βρεττός,Λυγεράκης,Μαματζάκης,Σαμαριτάκης,Κοζορώνης,Μανιούδης,Μπουρδάκης,Πολυμερίδης,Ταβουλαρέας,Καναβάκης