Με ηγέτη τον Άκη Κουράκη με 7-1 ο ΠΑΟΚ τον Ποσειδώνα

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Άκη Κουράκη  που πέτυχε έξι τέρματα ο ΠΑΟΚ επικράτησε με το ευρύ 7-1 του υποβιβασμένου Ποσειδώνα .

Στα έξι πρώτα λεπτά ο ΠΑΟΚ σκόραρε δύο φορές  με τον  Άκη Κουράκη να βρίσκει δίχτυα στο 3' και στο 6΄.

Ο Ποσειδώνας μετά το άσχημο ξεκίνημα προσπάθησε να αντιδράσει και μπόρεσε να μειώσει με τον Μποζατζίδη στο 10ο λεπτό σε 2-1.

Ο Ποσειδώνας δύο λεπτά  κέρδισε πέναλτι, ο Μαγάκης ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει και να φέρει το ματς στα ίσια.

Στην επόμενη φάση ο Κουράκης κατάφερε να κάνει το 3-1 και στην συνέχεια και το 4-1, με ένα εντυπωσιακό τρόπο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους πέτυχαν άλλα δύο γκολ με τον Σεραφειμίδη στο 47′, ενώ ο Κουράκης σημείωσε το πέμπτο προσωπικό του τέρμα στο 53′ για το 6-1.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Άκη Κουράκη να σκοράρει για έκτη φορά στο παιχνίδι για να γίνει το 7-1 .

ΠΑΟΚ: Γιανακάκης,Βαρδής,Πυργιανάκης,Σηφάκης(55'Σημαιάκης),Τσικανδυλάκης,Ανωγειανάκης(60'Σφακιανάκης),Σεραφειμίδης,Στρατάκης(55'Τσέρος),Κουράκης,Τζουβάρας

Ποσειδώνας:  Βασιλάκης,Ανδρεαδάκης,Κουρλετάκης,Μαυράκης,Σωμαράκης,Ασλαματζίδης,Μαγάκης,Τζορμπατζάκης,Τζορμπατζάκης,Καρτσάκης,Μποζατζίδης