Με ηγέτη τον Άκη Κουράκη ο ΠΑΟΚ 2-0 την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε στα θετικά αποτελέσματα κερδίζοντας και την ΑΕΚ με 2-0.

Τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και να προσπαθούν να βρουν γκολ.

Μάλιστα στο 22ο λεπτό ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με τον Κουράκη. Ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε την εκτέλεση ευστοχώντας από την άσπρη βούλα για το 1-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ προσπάθησε να ανεβάσει την ένταση και της και να βρει γκολ ισοφάρισης, αφήνοντας κενά πίσω που δεν εκμεταλλεύτηκε όμως ο ΠΑΟΚ, αφού σπατάλησε ευκαιρίες. Οι κιτρινόμαυροι άγγιξαν το 1-1 με τον Σαμπροβαλάκη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο ΠΑΟΚ καθάρισε το ματς, όταν ο Σεραφειμίδης σούταρε, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ  Αποστολάκης δεν συγκράτησε την μπάλα και ο Κουράκης που πήρε το ριμπάουντ έγραψε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΟΚ: Κορνηλάκης,Βαρδής,Πυργιανάκης,Σηφάκης,Τσικανδυλάκης,Ανωγειανάκης,Μανουσάκης,Σεραφιμείδης,Κουράκης,Λυδάκης,Σταυρακάκης

ΑΕΚ: Αποστολάκης,Καραφωτιάς,Μπετεινάκης,Ντελία,Μπένγκα,Καραφωτιάς,Κατσαφούνης,Ζούζουλας,Μυρτέλι,Σαμπροβαλάκης,Φροκού