Νικηφόρο πέρασμα από την Τύλισο ο Θρίαμβος Αν. 0-3 το Άλογο

Πήρε το ματς με το Άλογο και πάει στο -1 από τον Ζαρό στο ντέρμπι κορυφής της επόμενη αγωνιστικής

Η Ανάληψη πέρασε από την έδρα του Αλόγου Μαλεβιζίου με σκορ 0-3 και πάει στην έδρα του Ζαρού στο -1 για να κυνηγήσει την νίκη που θα την φέρει στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Ο Γκούρο Μ. με κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ μόλις στο 10′ την ομάδα του, ενώ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι στο 29′ έκανε και το 0-2, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου, καθώς ο Κοζυράκης στο 35′ σημάδεψε το δοκάρι και έτσι δεν άλλαξε το σκορ στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη η Ανάληψη έχασε και άλλες ευκαιρίες με Γκούρο Μ. και Κοζυράκη, ενώ για το Άλογο απείλησαν οι Δίπλας και Γκιαουράκης χωρίς αποτέλεσμα.

Τελικά το 0-3 διαμορφώθηκε στο 90′ με σουτ μέσα από την περιοχή και πάλι από τον Γκούρο Μ. που έκανε χατ-τρικ!

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός, Γκούφας, Ζερβός Ν, Χριστοδουλάκης, Σερλιδάκης, Πυτικάκης, Μανουσάκης, Κάββαλος, Δίπλας, Γκιαουράκης, Γιαννακάκης

Ανάληψη: Σφύρλας, Κοζυράκης, Αργυρός (70′ Ρογκεστ), Χαμαλάκης, Περβολαράκης, Καργιωτάκης, Γκούρο Μ., Βλάχος (85′ Βλάχος Γ.), Μουντράκης (70′ Θεοδωράκης), Καργιωτάκης Γ. (55′ Μονιάκης) ,Γκούρο Ε.