Με Περογαμβράκη οι Ασίτες 1-0 τον Άγιο Δημήτριο

Με τον Περογαμβράκη στο 81′ οι Ασίτες επικράτησαν με σκορ 1-0 του Αγίου Δημητρίου και προσπέρασαν και τον σημερινό τους αντίπαλο αλλά και τα Δειλινά στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο πρώτο μέρος είδαμε ένα μέτριο ματς στις Ασίτες χωρίς μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με μοναδικές στιγμές κάτι προϋποθέσεις ευκαιριών με το 0-0 να μένει ως αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες με τους Σακλαμάκη  και Παπαδάκη χωρίς αποτέλεσμα.

Οι  Ασίτες είχαν και δοκάρι με τον Περογαμβράκη στο 55′ωστόσο ο ίδιος παίκτης κατάφερε να βάλει μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 81′ με σουτ και να χαρίσει το τρίποντο στις Ασίτες με σκορ 1-0!

Συνθέσεις:

Ασίτες: Φουντουλάκης, Παρασύρης, Μανουσάκης (82′ Σταματάκης), Περογαμβράκης, Ρουμπάκης, Λιανδράκης, Κοπιδάκης, Σαβουιδάκης, Σφακιανάκης (67′ Αποστολάκης), Κοπιδάκης, Θεοχαράκης

Άγιος Δημήτριος: Ξυρουδάκης, Απλαδάς, Σακλαμάκης, Μπελαδάκης, Σηφάκης, Αεράκης, Παπαδάκης Ι., Μιχελακάκης, Βιτσαξάκης, Μάτσας, Παπαδάκης Ν.