Μεγάλη νίκη του Αετού Αν. 3-2 επί του Αγίου Δημητρίου

Η ξέφρενη πορεία του Αετού Ανωγείων συνεχίστηκε με μια μεγάλη νίκη με 3-2 στο γήπεδο του Αλμυρόύ επί του Αγίου Δημητρίου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αετός ήταν καλύτερος και μπορούσε να ειχε μεγαλύτερο σκορ απο το υπερ του 2-1

Ο Άγιος Δημήτριος άνοιξε το σκορ στο 10΄ με σουτ του Γιάννη Παπαδάκη μέσα απο την περιοχή για να ισοφαρίσει στο 15΄ο Χάρης Κλάδος με σουτ έξω απο την περιοχή και στο 25΄ ο Κονιός με φοβερό σουτ έξω απο την περιοχή έγραψε το  1-2.

Ο Αγιος Δημήτριος ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52΄ ο Παναγιώτης Σακλαμάκης με υπέροχο πλασέ ισοφάρισε το παιγνίδι σε 2-2.

Τη νίκη στον Αετό έδωσε στο 87΄ η χρυσή αλλαγή του Νοικοκυράκη ο Κωνσταντινίδης από πάσα του Άγγελου Σπαχή.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Ξηρουδάκης, Σερλιδάκης, Απλαδάς, Σηφάκης, Μάτσας, Αεράκης, Νταουσιάνης, , Ι. Παπαδάκης Μιχελακάκης, Σακλαμάκης

ΑΕΤΟΣ Αν.:  Παγωμένος, Ζωνάκης, Αμυρόπουλος, Χ. Κλάδος, Γ. Κονιός, Οικονομάκης, Αγγελής, Αγγ. Σπαχής, Α Κεφαλογιάννης, (20΄ Γ. Κεφαλογιάννης), Καταρτζής (84΄ Κωνσταντινίδης), Χανιωτάκης