«ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ – ΧΑΝΙΑ 2024» ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΉΡΙΞΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ

Petite Perle 300×250

Στο διεθνές μίτινγκ  στίβου «Βενιζέλεια – Χανιά» που διοργανώνουν  Α.Ο. Χανίων «ο Κύδων» και  Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος, με την έγκριση του ΣΈΓΑΣ και  συνδιοργανωτές: την Περιφέρεια Κρήτης,το Δήμο Χανίων, το Δήμο Πλατανιά, την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ Κρήτης, το ΕΒΕ Χανίων, το ίδρυμα Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Βενιζέλος» και με την υποστήριξη του Ε.Α.Κ. Χανίων, αλλά και μεγάλου αριθμού φορέων, επιχειρήσεων και οργανισμών, οι πρωταθλητές από 27 χώρες θα προσφέρουν στους φιλάθλους του στίβου ένα εξαιρετικό θέαμα. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 19 Μαίου με ώρα έναρξης στις 16:45 στο εθνικό στάδιο Χανίων.

Οι Έλληνες πρωταθλητές και πρωταθλήτριες  με τις καλλίτερες επιδόσεις που θα συμμετέχουν σε κάθε αγώνισμα είναι:

Ανδρών:

100μ:, Μυριανθόπουλος Βασίλης, Παναγιωτόπουλος Νίκος, Παπαμαργαρίτης Βασίλης, Χάιδας Ορέστης, Ζήκος Κώστας, Βοσκόπουλος Γιάννης, Εμπέογλου Νίκος

1.500μ: Γεωργίου Ανδρέας, Διακοστεφανής Σέργιος, Ιωάννου Ορφέας, Μαζαρίδης Γιώργος, Λιγώνης Θανάσης, Μαθιόπουλος Παναγιώτης,

110μΕμπ:ΔουβαλίδηςΚώστας, Ρούμτσιος Χρήστος, Καμαρινός Γιάννης, Καραγιώργος Ευθύμης,

Τριπλούν: Τσιάμης Δημήτρης, Πανταζής Ανδρέας, Ανδρικόπουλος Νίκος, Αθανασίου Αλέξανδρος, Κουτσογάκης Χρήστος

Σφυροβολία: Φραντζεσκάκης Χρήστος, Αναστασάκης Μιχάλης, Μενγκλέμπεη Ιβάν, Ζάλτος Κώστας, Κορακίδης Ιωάννης, Μέμα Μαρκέλο

Σφαιροβολία: Μουζενίδης Οδυσσέας, Λατιφλάρι Αναστάσιος, Οικονόμου Αθανάσιος Ανίβας, Μαυροδόντης Θεοφάνης

Γυναικών:

100μ: Τσουκάλα Δήμητρα, Μπάρτζου Άννα, Μιχαηλίδου Στέλλα, Μπερν Αλάνα, Άνθη Παρασκευή, Μαντά Πολυτίμη

200μ:Σπανουδάκη Ραφαέλα, Αναστασίου Άρτεμις, Τσουκαλά Δήμητρα, Πολίτη Κορίνα.

100μΕμπ:Πεσιρίδου Ελισάβετ,  Ιωσιφίδου Σοφία, Καμπερίδου Σοφία, Νεαμωνίτη Μάρθα

400μΕμπ:, Μιτσιούλη Παρασκευή, Καραγιάννη Ολυμπία, Ζενέγια Λάουρα,

Ύψος: Δόση Παναγιώτα, Γκούσιν Τατιάννα, Ζάκα Ιωάννα, Χριστογεώργου Ελευθερία

Επι Κοντώ: Κυριακοπούλου Νικολέτα, Πόλακ Έλενα, Αδαμοπούλου Αριάδνη

Σημαντική Ενημέρωση: Οι Έλληνες αθλητές – αθλήτριες και προπονητές, που ταξιδεύουν με το πλοίο από Πειραιά για Χανιά την Παρασκευή 17/5 το βράδυ, θα πρέπει να βρίσκονται έξω από το πλοίο της ΑΝΕΚ στις 20.00 για να παραλάβουν τα εισιτήρια τους από τον υπεύθυνο.

Το πλοίο αναχωρεί από Πειραιά στις 21.00

Από την οργανωτική επιτροπή.

Συνημμένα:

  • Το ωρολόγιο πρόγραμμα για τα αγωνίσματα που συμπεριλαμβάνονται στο επίσημο πρόγραμμα του διεθνούς μίτινγκ. Στο πρόγραμμα θα συμπεριληφθούν και επιπλέον αγωνίσματα για τους νεαρούς αθλητές των σωματείων
  • Οι αθλητές – αθλήτριες που θα συμμετάσχουν με τις καλύτερες επιδόσεις

 ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

VENIZELIACHANIA 2024

TIMETABLE –  ΩΡΟΛΟΓΙΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

SUNDAY – ΚΥΡΙΑΚΗ, 19 May 2024

StartTime / Ώρα έναρξης Αγώνισμα Μ/W – A/Γ Τελικός / τελικές σειρές

Final / FinalHeats

16:40 Hammer Throw / Σφυροβολία Men / Ανδρών Τελικός / Final
16:45 OPENING CEREMONY /

ΕΠΙΣΗΜΗ  ΕΝΑΡΞΗ

   
16:55 PoleVault / Άλμα επί Κοντώ Women / Γυναικών Τελικός / Final
17:00 110mHurdles / 110μ. με Εμπόδια Men / Ανδρών Final Heat 1 /

Τελική Σειρά 1

17:07 110mHurdles / 110μ. με Εμπόδια Men / Ανδρών Final Heat 2 /Τελική Σειρά 2
17:25 100mHurdles / 100μ. με Εμπόδια Women / Γυναικών Τελικός / Final
17:35 HighJump / Άλμα σε Ύψος Women / Γυναικών Τελικός / Final
17:40 100m / 100μ. Women / Γυναικών Final Heat 1 /Τελική Σειρά 1
17:46 100m / 100μ. Women / Γυναικών Final Heat 2 /Τελική Σειρά 2
17:55 100m / 100μ. Men / Ανδρών Final Heat 1 /Τελική Σειρά 1
18:01 100m / 100μ. Men / Ανδρών Final Heat 2 /Τελική Σειρά 2
18:07 100m / 100μ. Men / Ανδρών Final Heat 3 /Τελική Σειρά 3
18:10 Shot Put / Σφαιροβολία Men / Ανδρών Τελικός / Final
18:20 Triple Jump / Άλμα Τριπλούν Men / Ανδρών Τελικός / Final
18:20 400mHurdles / 400μ. με Εμπόδια Women / Γυναικών Τελικός / Final
18:35 1.500m / 1.500μ. Men / Ανδρών Τελικός / Final
18:50 200m / 200μ. Women / Γυναικών Final Heat 1 /Τελική Σειρά 1
18.56 200m / 200μ. Women / Γυναικών Final Heat 2 /Τελική Σειρά 2

 

Αθλητικά - ΡΟΗ

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΑΡΘΡΑ