Ήττα στο φινάλε για τον Μαραθώνα

Του Μάνου Κασαπάκη

Την ήττα με 3-2 γνώρισε στο Αρκαλοχώρι ο Μαραθώνας, από τον ΟΦΑ για την 19η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ, δεχόμενος το τρίτο γκολ στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μετά την ήττα αυτή το σύνολο του Κώστα Φιλοξενίδη, έμεινε 5 βαθμούς μακριά από την απ' ευθείας άνοδο.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 41ο λεπτό με όμορφο σουτ ο Τριανταφυλλάκης κάνοντας το 1-0, σκορ ημιχρόνου.

Η ομάδα των Καλεσών, αντέδρασε και γρήγορα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ισοφάρισε, με τον Κατσουλάκη να κάνει το 1-1, στο 50ο λεπτό, πλασέ από κοντά.

Εκ νέου προβάδισμα για τον ΟΦΑ, με τον Κλωνάρη στο 67' να γράφει το 2-1.

Και πάλι όμως, οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Φιλοξενίδη βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν. Σκόρερ του δεύτερου τέρματος ο Λουμπάκης στο 81ο λεπτό που έγραψε το 2-2, με τρομερό σουτ και πολύ όμορφο τέρμα.

Όμως, οι "πράσινοι" σκόραραν και τρίτη φορά παίρνοντας την νίκη. Σκόρερ στο 89ο λεπτό ο Συμιανάκης, που έγραψε το 3-2 κάτω από πανηγυρισμούς!

Οι συνθέσεις των ομάδων:ΟΦΑ: Κασαπάκης, Σφιακιανάκης, Μουρτζάκης, Κλωνάρης, Ψαθάκης, Λουλάκης, Δαγκωνάκης (68' Σημιανάκης), Χάρμπης (86' Χαρμπής), Φρόκου (46' Χαραλάμπης), Ευδαίμων (79' Μαζιτζής), Τριανταφυλλάκης  ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Νταντουτάκης, Ρογδιανάκης, Κατσουλάκης, Ουζουνής, Δίπλας (84' Ρογδάκης), Σταματάκης, Λυκούδης, Λουμπάκης, Μάτσα, Ξυλουράκης (46' Βιτσαξάκης)