Με ανατροπή ο ΠΟΑ λύγισε 2-1 τον Εργοτέλη

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι που είχε ρυθμό, πάθος και ένταση ο ΠΟΑ νίκησε στην ηλικία 2007 τον Εργοτέλη με 2-1.

Ο Εργοτέλης με ένα εξαιρετικό Νίκο Ντουλάκη στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε στο σκορ, είχε και δύο-τρεις ακόμα καλές ευκαιρίες αλλά ο ΠΟΑ που σταδιακά ανέβαζε την απόδοση του μετά την ισοφάριση κυριάρχησε και έφτασε στη νίκη.

Στο 5' ο Χότζα με φοβερό ψηλοκρεμαστό σουτ έγραψε το 0-1.

Στο 8' σέντρα του Μαυρογιαννάκη, απευθείας σουτ του Μουντράκη πάνω στον τερματοφύλακα ο οποίος στο επόμενο λεπτό έσωσε με τα πόδια το αριστερό σουτ του ίδιου παίκτη.

Στο 16' συνδυασμός Ντουλάκη-Βάρδα, ο Λυρώνης βγήκε μόνος, πλάσαρε αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Στο 20' ο Ντουλάκης έβγαλε φοβερή πάσα στον Λυρώνη που προσπάθησε να πλασάρει αλλά ο Σταματάκης έπεσε στα πόδια του και αποσόβησε σίγουρο γκολ.

Στο 33' φοβερό μπάσιμο του Ντουλάκη που πλάσαρε ωραία τον εξελθόντα Σταματάκη αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 36' απευθείας φάουλ του Μουντράκη από μακριά, η μπάλα ξέφυγε από τον τερματοφύλακα και έγινε το 1-1.

Στο 38' σουτ του Κουμάκη, ο Παρασύρης απέκρουσε σε κόρνερ.

Αμέσως μετά ο Κωνσταντακόπουλος με εντυπωσιακό αριστερό σουτ έκανε το 2-1.

Τα παιδιά που αγωνίστηκαν:

ΠΟΑ: Σταματάκης, Μαυρογιαννάκης, Κουμάκης, Κουγιος, Κωνσταντακόπουλος, Μουντράκης, Τσαγκαράκης, Γιαννιδάκης, Μάρτης, Φθενάκης, Βιδάκης, Μπουτσάκης, Βασάλος, Καλαφατης.

Εργοτέλης: Παρασύρης, Κορνηλάκης, Παναγιωτάκης, Λυρώνης, Τσαβολάκης, Κεφαλογιάννης, Βαρδας, Χότζα, Κατσέλης, Βαγκές, Ντουλάκης, Μανωλαράκης, Μαρδάρε, Γαλανάκης.