Με Ρομπάκη στο 93’ ισοφάρισε ο Μαραθώνας 2-2 με τον ΔΙΑ

Τελευταία Ενημέρωση:

Παιχνίδι για σκληρά νεύρα έγινε στα Καλέσα ανάμεσα στον Μαραθώνα και τον ΔΙΑ με τις ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο Μαραθώνας ήταν καλύτερος, είχε τις φάσεις και κατάφερε να προηγηθεί με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ό ΔΙΑΣ έκανε δύο κλασικές ευκαιρίες και κατέφερε να γυρίσει το ματς σε 1-2 αλλά στο 93’ οι γηπεδούχοι με τον Ρομπάκη που είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο έκαναν το 2-2 και πήραν έστω και την τελευταία στιγμή ένα βαθμό.

Στο 6’ πρώτο σουτ για τον Μαραθώνα με το Δίπλα λίγο άουτ.

Στο 12’ ο Μαγάκης έπαιξε εξαιρετική κάθετη στον Κεγιαδάκη που μπήκε στη περιοχή, πέρασε και τον τερματοφύλακα Κασσωτάκη αλλά αστόχησε σε κενή εστία.

Στο 20’ ο Ρουμπάκης σούταρε ψηλά άουτ από το ύψος της περιοχής.

Στο 44’ ο Μανιαδάκης μέσα από τη μικρή περιοχή σημάδεψε το δοκάρι.

Ένα λεπτό μετά ο Δίπλας βρήκε με καταπληκτική πάσα στην πλάτη της άμυνας του ΔΙΑ τον Βιτσαξάκη που κοντρόλαρε και σούταρε δυνατά για το 1-0.

Στο 50’ ο Βιτσαξάκης έδωσε στον Μανιαδάκη που σούταρε από πλάγια θέση και απέκρουσε δύσκολα ο Μπανασάκης.

Στο 58’ ο Καπιζιώνης έπαιξε πλάγια στον Μαγάκη ο οποίος έκοψε στο σημείο του πέναλτι και ο Κεγιαδάκης με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 84’ ο ΔΙΑΣ έκανε την ολική ανατροπή με τον Καπιζιώνη να κρεμάει τον Κασσωτάκη που ήταν εκτός εστίας κάνοντας το 1-2.

Στο 93’ από γέμισμα του Κασσωτάκη στην περιοχή του ΔΙΑ, οι αμυντικοί δεν μπόρεσαν να διώξουν τη μπάλα με τον Ρομπάκη να κάνει από κοντά το 2-2.

Συνθέσεις:

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Κασσωτάκης, Σταματάκης, Μανιαδάκης, Ουζούνης, Σαμαριτάκης (58’ Παππάς), Λουλάκης Λ., Μάτσα, Μαυρομάτης (46’ Ρομπάκης), Ρουμπάκης, Δίπλας, Βιτσαξάκης (65’ Kouksov).

ΔΙΑΣ: Μπανασάκης, Βιτσαράς, Παγωνάκης, Αλεξόπουλος (88’ Τουλάκης), Ανυφαντάκης (88’ Σ.Κάββαλος), Καπιζιώνης, Μαγάκης, Κυπαράκης, Κεγιαδάκης, Τσιριντάνης, Ανετάκης (22΄λτ. Ν. Κάββαλος).

Τίμησε τον Τσαγκαράκη ο Μαραθώνας

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Μαραθώνας τίμησε με μια ανθοδέσμη τον προπονητή του ΔΙΑ Κώστα Τσαγκαράκη για την προσφορά του στην ομάδα των Καλεσών από πού και έχει περάσει σαν προπονητής. Την ανθοδέσμη του έδωσε ο κ. Δημήτρης Λυδάκης (Καρίκης).