Το «καθάρισε» 2-1 ο Γιάννης Ρομπάκης

Ίδρωσε ο Μαραθώνας μέχρι να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Αθλόπολις και κέρδισε με 2-1 στα Καλέσα.

Ο Μαραθώνας ήταν πολύ κακός στο πρώτο ημίχρονο κάτι που εκμεταλλεύτηκε το Αθλόπολις και άνοιξε το σκορ με γκολ του Παναγιώτη Μιχελουδάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κώστας Φιλοξενίδης πέρασε αλλαγή τον Γιάννη Ρομπάκη ο οποίος πήρε την κατάσταση στα χέρια του και οδήγησε τον Μαραθώνα στη νίκη.

Αρχικά βέβαια έχασε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε στέλνοντας τη μπάλα απελπιστικά άουτ.

Ωστόσο στη συνέχεια πήρε το αίμα του πίσω και με δύο γκολ από εξαιρετικές επιθετικές ενέργειες της ομάδας έκανε το 2-1 οδηγώντας την ομάδα του σε μία ακόμα νίκη.

Συνθέσεις:

Μαραθώνας: Κασσωτάκης, Σταματάκης, Παππάς, Λουμπάκης, Σαμαριτάκης, Λουλάκης, Μαυρομάτης (46' Ουζούνης), Ρουμπάκης, Μανιαδάκης (81' Βερτουδάκης), Κουκσόβ, Τσουγκράνης (46' Ρομπάκης)

Αθλόπολις: Χερσονιωτάκης, Μιχελακάκης, Κοκολογιαννάκης, Σέιχ, Βόντας, Τζούλι, Σερλιδάκης, Λουλεμέγια, Τσερεβελάκης, Μιχελουδάκης, Κόκκινος