Στις καθυστερήσεις 3-2 ο Μαραθώνας τον Ζαρό

Τελευταία Ενημέρωση:

Ο Μαραθώνας ξεκίνησε με νίκη το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΗ κερδίζοντας τον Ζαρό με 3-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα . Ο Μαραθώνας άνοιξε το σκόρ με τον Σερλιδάκη αλλά ο Ζαρός έκανε την ανατροπή με δυπ γκόλ του Ξηρουδάκη και του Τουφεξή. Το ημίχρονο έληξε σε 2-2 με την ισοφάριση στο 40′ του Σχοιναράκη . Ο Μαραθώνας κατάφερε στο 92 να πάρει την πολύτιμη νίκη και τους τρεις βαθμούς με απευθείας εκτέλεση φάουλ , να σημεωθεί ότι στην φάση πριν την εκτέλεση αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας του Ζαρού που έκανε χέρι έξω από την περιοχή .

Μαραθώνας (Δημήτρης Χωματάς): Μαστραντωνάκης, Σερλιδάκης, Ρογδάκης, Κτιστάκης (70’Χουστουλάκης), Κατσουλάκης, Σχοιναράκης, Μαργέτας, Σταματάκης, Βερτουδάκης (75’ Καλαφατάκης), Μάτσα, Ρουμπάκης Β.

Ζαρός (Κώστας Παντζαρίδης): Φιλιουδάκης, Αλπαντάκης Ε., Δουλγεράκης Η., Λειβαδίτης, Αλπαντάκης Β, Σταματάκης Γ., Μποταΐτης, Καπανταϊδάκης, Ξηρουδάκης (55’ Σαριδάκης), Τουφεξής (75’ Πετράκης), Ξεκαρδάκης (60’ Ιατρομανωλάκης).